Infrasauna přináší možnost oddávat se saunování v pohodlí domova


Infrasauna přináší možnost oddávat se saunování v pohodlí vlastního domova

Do tuzemských domácností ve velkém proniká nový trend – infrasauna, která umožňuje zřídit si v bytě či domě zázemí pro velmi oblíbenou wellness aktivitu. Zdravý životní styl je totiž aktuálním a diskutovaným tématem, a i to je důvod, proč se saunování těší takové oblibě. Čím je infrasauna tak výjimečná?

Infrasauna je dřevěná kabina, kterou lze umístit víceméně do jakékoliv místnosti splňující základní podmínky pro provoz tohoto typu sauny. Máte-li doma prostor, kde se nevyskytuje nadměrná vlhkost, přílišný průvan či intenzivní střídání teplot, může být infrasauna novým praktickým doplňkem vašeho obydlí.

Na jakém principu infrasauna pracuje?

Už ze samotného pojmenování této sauny je možné odhadnout, jak v ní docílíte požadovaného efektu. Nejdůležitějším činitelem je infračervená energie produkovaná infračervenými paprsky. Tyto paprsky vycházejí ze speciálních zářičů umístěných povětšinou v bočních stěnách kabiny a nadále pronikají lidskou tkání až do hloubky přibližně 4 cm. Díky tomu rozehřívají svalovou tkáň a vnitřní orgány. Infrasauna je tedy schopna docílit teplem toho, že srdce začne více pracovat a zrychlí se fungování celého kardiovaskulárního systému.

Jak infrasauna vypadá?

Vzhled kabiny je možné přirovnat k telefonní budce menších i větších rozměrů. Povětšinou obsahuje zejména tyto součásti:

 • infrazářiče
 • osvětlení (vnitřní či vnější, popřípadě obsahuje infrasauna oboje)
 • ovládací panel
 • poličku
 • držák na ručník
 • teplotní čidlo

Infrasauna se nejvíce vyrábí z tropických dřevin, kterým v otázce oblíbenosti vévodí cedr. Dřevo musí vždy před dalším zpracováním projít tepelnou úpravou, aby při rozehřátí kabiny nepálilo.

„Teplota v infrasauně dosahuje hodnot od 30 do 60 °C.“

Jednoduchá montáž a dostupné ceny

Obliba infrasauny se dá vysvětlit nejen stoupajícím zájmem o starost o zdraví, ale též jednoduchostí montáže a instalace. Infrasauna se dá zakoupit v rozloženém stavu a dle informací od výrobců a dodavatelů je sestavení otázkou půl hodiny, pokud se na akci podílejí dva lidé. Ke zprovoznění postačí zapojení do běžné zásuvky s napětím 230 V.

Co se týče finančních prostředků, které je třeba uvolnit na nákup infrasauny, ceny menších (cca 90 cm x 190 cm x 100 cm) kabin začínají na přibližně 20 000 Kč. Což je cena rozhodně zajímavá v porovnání s tím, kolik stojí jednotlivé návštěvy klasických saun v nějakém komerčním wellness centru.


Zajímavé tipy:

 • infrasauna by měla mít stěny tlusté alespoň 4 cm
 • životnost topidel (karbonových či keramických) musí být v rozmezí 5000 až 8000 hodin
 • energetická náročnost infrasauny je téměř shodná s běžnými domácími spotřebiči
 • saunování by mělo probíhat v intervalech – cca 15 minut v sauně, poté se ochladit, následně zpět do sauny na dalších 15 minut
 • odborníci doporučují osvěžení ráno jako start dne a večer jako uvolnění nahromaděného stresu a únavy
 • mimo infrasauny jsou k dostání i parní, finské či kombinované typy
 • praktické je umístění infrasauny přímo do koupelny

Infrasauna je neotřelým nápadem, jak si doma udělat místo, kde je možné velmi výrazně pracovat na prevenci mnoha chorob. Pravidelné prohřívání organismu vede k citelnému zlepšení imunity a kondice. Infrasauna se rozehřívá v průměru 5 až 10 minut, a tak je více než vhodná pro všechny, kteří nemají čas na to docházet do nějaké veřejné sauny, ale chtěli by pro své zdraví něco udělat. Infrasauna je zdravým trendem, o kterém byste měli začít uvažovat, jestli hledáte nápad na nové a praktické vybavení domu nebo bytu, které bude zároveň lidskému organismu prospěšné.

 

publikováno: 8. 8. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.