Inspirujte se: koupelna v mexickém stylu


Fotolia_191805_XS

Koupelna se dá zařídit různě. Můžete se držet konvencí a vsadit na jistotu, ale také zvolit zcela netradiční řešení, třeba v podobě mexického stylu. Ten není v našich končinách moc využívaný, ale o to více originální a ve zdejších podmínkách atraktivní prostor s ním lze vytvořit.

Mexická koupelna je plná barev, tvarů a zdobení. Zamilují si ji všichni, kdo upřednostňují nápaditost a živý prostor. Pokud se i vy chystáte zařídit koupelnu s mexickým nádechem, pak pro vás budou následující řádky inspirací. Dozvíte se z nich totiž vše podstatné o tom, co v takové mexické koupelně určitě nesmí chybět a co je pro ni typické.

Barvy v mexické koupelně

Typickými barvami mexického stylu jsou modrá, zelená, oranžová a žlutá. V koupelně to povětšinou znamená obklady v zelené nebo modré barvě s různě barevným zdobením. Právě motivy a vzory jsou jedním z charakteristických znaků interiéru zařízeného v mexickém duchu. Vzory bývají převážně květinové, ostré linky střídají kulaté a zaoblené. Jestliže nemáte tyto zdobné prvky rádi, nic se neděje, mexický styl navodí i mozaika z malých kousků barevných obkladů. V mexické koupelně by barvy určitě neměly chybět, a to v různých, i nápadně kontrastních, kombinacích.

„Dekory typické pro mexický styl spojují původní indiánské, španělské a maurské vzory.“

th_9ecdc55c23c7e7e7bf1ef7f49e4e3722_1310642004Antonia8Azulcopy

Jaký materiál do mexické koupelny?

Základem koupelny, kterou budete zařizovat v mexickém stylu, je keramika. Nebojte se obložit zdi až ke stropu, zkuste využít větších a menších formátů pro zdůraznění některých důležitých koupelnových prvků. Můžete si pořídit i mexické umyvadlo a další vybavení. Některé firmy dovážejí tyto kousky přímo z Mexika. Ty by měly být ručně zdobené, což utváří celkový dojem výjimečnosti a originality. Jakmile však vyzdobíte zdi a podlahu mexickými obklady a dlažbou, buďte už skromnější při výběru nábytku, aby se to společně všechno přílišně nebilo. Vystačíte si s jednoduchými a jednobarevnými skříňkami, poličkami a pracovními plochami, a to nejlépe ze dřeva.

Může se stát, že po čase glazura keramiky lehce popraská. Toho se ale nezalekněte, je to jev zcela běžný a vlastně i vítaný. Vzniklá patina vypadá výborně. Tu můžete vytvořit i svépomocí třeba na dřevěném nábytku. Návod najdete ZDE.

Pokud toužíte po zcela odlišné koupelně, než na jakou jste byli doposud zvyklí, pak může být mexický styl tím pravým pro vás. Nebojte se experimentů a vytvořte si doma zázemí, které bude na první pohled temperamentní, ale také uklidňující.

 

publikováno: 28. 8. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.