Inspirujte se! Těchto 9 ložnic vám vyrazí dech


Inspirace luxusní ložnice

Ložnice patří mezi velmi důležité interiérové prostory každé domácnosti. V ložnici se musíme cítit dobře, abychom načerpali dostatek síly a energie na celý den. Ložnice však slouží často jako multifunkční prostor, který lze využít různými způsoby. Pouštíte se do rekonstrukce nové ložnice nebo si ji teprve plánujete do novostavby? Přinášíme vám inspiraci v podobě 9 luxusně zařízených ložnic, které vám vyrazí dech.

1) Velkorysá ložnice s vysokým stropem

I místnosti s obrovskými prostory se dají zařídit útulně a vkusně. Jasným důkazem je tato realizace moderní ložnice, u které majitel vsadit na dřevěné obklady stěn i stropů. V kombinaci s kamenným dekorem působí harmonicky. Tmavý nábytek navozuje dramatickou atmosféru, která do ložnic jednoznačně patří.

2) Pánská ložnice v mezonetovém bytě

Zůstaňme u stejné realizace mezonetového bytu a přesuňme se do druhé ložnice, která se nachází v horních prostorách. Zde je již zřejmý nižší strop, který je však díky lomené střeše stále hodně vzdušný a opticky prostorný. Jedná se o pánskou ložnici, která slouží jako multifunkční prostor. Nechybí zde například boxovací pytel nebo velkorysé úložné prostory, kterým je vyhrazena celá jedna stěna. Ložnice je přímo propojená i se sprchovým koutem a toaletou, což tomu prostoru rozhodně na kráse neubírá.

3) Prosvětlená ložnice s výhledem přes velká okna

Níže se můžete inspirovat zdařilou vizualizací prostorné ložnice s krásnými výhledy na moře. Stejný koncept však můžete zvolit u rodinných domů s výhledem do lesa nebo zahrady. Velké prosklené plochy přímo propojují vnitřní prostory s exteriérem a vnáší do místnosti dostatek přirozeného světa. U prostorů tohoto typu je však důležité zaměřit se na výběr stínicí techniky například v podobě venkovních žaluzií. Do ložnice tak pronikne jen tolik světla, kolik budete sami chtít.

4) Malá ložnice s dominantním bílým čelem postele

I malé ložnice mohou na první pohled působit velkorysým a honosným dojmem. V případě této realizace se podařilo prostory opticky rozšířit díky dominantní bílé barvě, která je použitá nejen na stěnách, ale také zařizovacích předmětech a čele postele. Čelo je dostatečně masivní, a tak si jej všimneme hned po vstupu do místnosti. Jediné, co této ložnice můžeme vytknout, je nevhodně zvolený koberec rozprostřený po celé ploše. Místnosti by jistě více slušela podlaha s dekorem dřeva ozvláštněná menším kusovým kobercem.

5) Ložnice s nízko položenou postelí s vysokou matrací

Možná jste už nejednou slyšeli, že postel v ložnici by měla být dostatečně vysoká, aby se na ní pohodlně uléhalo. Tento inspirativní návrh moderní ložnice jasně dokazuje, že to není nezbytné. Přesto, že je postel nízká a prostor odlehčuje, je výška lehu dostatečná. Je to díky zvolené matraci, která je velmi vysoká a předurčená pro postele typu boxspring. Návrháři skvěle využili dřevěné materiály a zakomponovaly je do všech částí prostoru. Ložnice tak působí vyváženým harmonickým dojmem.

6) Ložnice s úložnými prostory v podobě nik

Zejména v menších bytech je důležité vytvořit co nejvíce úložného prostoru. Pokud byste celou stěnu ložnice zaplnili hlubokými skříněmi, působila by stísněně a až příliš robustně. Na této realizaci se podařilo zakryté úložné prostory odlehčit několika podsvícenými nikami, které lze využít k umístění knih či dekorací. Prostor odlehčují a činí jej jedinečným.

7) Malá ložnice s výhledem

Někdy je prostoru v ložnici opravdu málo, a tak se do ní kromě postele téměř nic dalšího nevejde. Pokud však bude prostor vybavený dostatečně velkými okny s překrásnými výhledy, nemusí to být na škodu. I v malém prostoru si můžete odpočinou, díky absenci nábytku a dalších zařizovacích předmětů se vám bude lépe relaxovat. Jestli do ložnice opravdu televizor patří, to už necháme na vašem zvážení.

8) Vizualizace ložnice s vyvýšeným pódiem

Chcete ve své ložnice zdůraznit důležitost postele a prostoru pro spánek? Pak můžete v místnosti vytvořit velké pódium, které viditelně oddělí spací prostor od zbytku místnosti.

9) Ložnice s designovým dřevěným vybavením

Dřevo a další přírodní materiály působí na všechny naše smysly a přináší možnost dokonalé relaxace. V ložnici tak má dřevěný nábytek, podlahy i obložení stěn velký význam. Pokud zvolíte moderní designový nábytek ze dřeva, příliš dalších prvků už v prostoru nebude zapotřebí.

Jak se vám líbí tyto inspirace moderních ložnic? Podívejte se i na další inspirativní články, které jsme pro vás v minulosti připravili:

publikováno: 3. 9. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.