Interiér podle mužů: tam, kde vládnou tmavé a zemité odstíny


5374219620_0b931bef85_flickr

Odlišit byt obývaný ženou od toho, kde žije muž, není nikterak složité. Znaky, které dělají z interiéru čistě pánskou záležitost bývají zřejmé na první pohled. Rozhodně to není nic špatného, právě naopak – mnoho mužů, kteří si dají na interiéru bytu záležet, nenajdete. Vyplatí se v nich však hledat inspiraci. Prim hrají originální prvky, zajímavé kombinace a neobvyklé barvy.

 

Jak známo muži jsou z Marsu, ženy z Venuše. Málokdy se najde pár, který by měl stejný vkus a názor na vše. To se odráží i při zařizování bytu nebo domu, kdy je nejvíce poznat, kdo že je hlavou domácnosti a má hlavní slovo... Interiér podle pánů totiž vypadá značně odlišně než ten, který zařizovala ženská ruka...

Tmavý a bez zbytečností

Pro někoho možná klišé, avšak ověřená pravda – v bytech mužů převládají tmavé odstíny. Zemité a syté barvy dodávají místnostem ostřejší ráz a jakoby symbolizovaly jistou rozhodnost a odhodlanost. V souladu s tmavým nábytkem a výmalbou pak bývají i doplňky (kterých však nebývá mnoho, na zbytečnosti není nálada a ani prostor) a textilie. Ovšem pozor – takové doupě lze vybudovat jen tam, kde je zase dostatek světla. Výhodou jsou proto velká okna nebo dostatečné množství umělého osvětlení.

Typické je bohaté využití přírodních materiálů – kůže a dřeva, díky čemuž získávají interiéry nádech luxusu.

  • netřeba se obávat tmavých barev na zdech, podlahách, ani stropech – avšak nikdy najednou
  • tmavý nábytek není tabu; přírodní tmavě hnědá barva vypadá skvěle
  • kůže nepatří jen na sedací nábytek, ale i na dveře
  • dekorace je třeba pořizovat masivní, ale přesto jednoduché až strohé
  • kromě koberců se na zem dají položit i kožešiny
  • jedinečným doplňkem jsou mohutné a masivní lampy
  • designová kombinace černé a bílé v kombinaci s plakáty nebo grafikami dává dojem vysoce moderního interiéru
  • chybět nesmí ani velkoformátové dominantní obrazy 

Interiér podle muže: elektronika a vychytávkyFotolia_38732957_XS

Kvalitní elektronika je v takových bytech samozřejmostí. A tento pojem rozhodně nezahrnuje jen nejnovější model herní konzole. Například je skvělé, když vše funguje z jednoho centra...
Zdá se, že nabídka spotřebičů a doplňků s přívlastkem „chytrý" se stále rozrůstá a zanedlouho nebude nic jen tak hloupého. A kdo jiný by měl zkoušet novinky, než zvídavý muž?

Jen pozor, aby nevznikl dojem, že muži žijí v temných norách. To v žádném případě, jen očekávat interiér plný pastelových barev a jemných odstínů by bylo chybou. Proto je skvělé inspirovat se při zařizování i mužským pohledem. Nebojí se experimentovat a sahat po netradičním, což pak ve výsledku působí rozhodně zajímavě.

publikováno: 19. 2. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.