• sites_model::get_site() returned no data on site id: 75327 lang: cz sql in debug

Izolace z ovčí vlny - přírodní izolace s řadou výhod


Izolace z ovčí vlny

Ovčí vlna je jedním z nejdokonalejších izolantů, který v přírodě funguje již stovky let. Nevěříte? Zadívejte se někdy na ovce na pastvě. Všimnete si, že jsou schopné vydržet v jakémkoli počasí bez větších problémů. Chrání je totiž vrstva vysoce kvalitní izolace, která je chrání před chladem, ale i horkem a vlhkem. Výhody ovčí vlny, ale můžete využít i vy. Izolace z ovčí vlny totiž můžete použít při stavbě domu, roubenky i během rekonstrukcí.

Izolace z ovčí vlny jako ekologický způsob zateplení

Ovčí vlna je tvořena miliony malých vláken specifického tvaru, mezi kterými se tvoří malé vzduchové kapsy. Ty udržují ohřátý vzduch a vytváří tak perfektní izolaci. Zaujala i vás izolace z ovčí vlny? Nemusíte mít strach, výlet s nůžkami na vlnu na jednu z pastvin absolvovat nemusíte. Izolace z ovčí vlny je dnes součástí nabídky celé řady obchodů. Nakoupit si tak můžete již hotovou izolaci, která je připravena k okamžitému použití.

Ovčí vlna jako ekologická izolace konkuruje průmyslově vyráběným materiálům, jako je vata nebo polystyren. Šetrnější volbou z industriálních materiálů je pak zateplení pomocí polyuretanové pěny. Tato technologie splňuje přísné hygienické standardy, zamezuje vzniku plísně a poskytuje tak prostředí vhodné pro alergiky.

Výroba izolace z ovčí vlny není náročná

Jak se vlastně izolace z ovčí vlny vyrábí? Základem je důkladné vyčištění. Ovčí vlna je tak nejdříve důkladně vyprána a zbavena potu a nečistot. Po vysušení se ovčí vlna ošetří tak, aby nehrozilo její napadení škůdci a moly. Ani v tomto případě se ale nemusíte ničeho obávat. Kvalitní firmy věnují dostatek času testování a kontrole, účinky postřiku proti škůdcům by tak měly být trvalé.

Způsobů, kterými může být ovčí vlna zpracována, je hned několik. Výrobce může přistoupit k zcela přírodnímu stylu výroby – tzv. plstění, často využívané je také vodorovné kladení mykaného ovčího rouna. Izolace z ovčí vlny se ale vyrábí i s použitím malého množství pojiva. V takovém případě jsou mykaná vlákna kladena kolmo a spojována některým z polymerových vláken.

Ovčí vlna zaujme svými vlastnostmi

O tom, jak skvělým izolantem ovčí vlna jsme se již zmínili. Výhody tohoto přírodního materiálu ale nespočívají jenom v perfektní izolaci, ovčí vlna je oceňovaná především pro její přizpůsobivost. Izolace z ovčí vlny totiž dokáže reagovat na aktuální klima v domě. V případě potřeby na sebe tak ovčí vlna naváže přebytečnou vzdušnou vlhkost, pokud je vzduch v místnosti příliš suchý, vlhkost zase bez problému uvolní. Izolace z ovčí vlny tak vytvoří perfektní podmínky v místnosti za každého počasí a zajistí optimální vlhkost.

Ovčí vlna ale skvěle poslouží i jako přírodní čistička vzduchu. Umí totiž skvěle pohlcovat škodlivé látky, které v prostředí domu mohou vznikat. Izolace z ovčí vlny si tak poradí s ozónem, který uniká z elektrických zařízení i s formaldehydem, který je často součástí koberců, lepidel nebo dřevotřísky. Izolace z ovčí vlny je tak ideální pro všechny alergiky a citlivé jedince. Zajistí totiž perfektně čistý a zdravý vzduch, sama pak také neobsahuje žádné dráždivé složky.

Ovčí vlnu můžete ohýbat i vrstvit

Izolace z ovčí vlny je ale výhodná i po praktické stránce. Díky unikátní struktuře vláken se s ní totiž skvěle pracuje. Ovčí vlna je skvěle ohebná a vydrží i několikanásobné napínání a stlačování. Izolace z ovčí vlny se tak dá libovolně vrstvit a tvarovat, použít ji tak můžete do malých mezer i do prostor atypického tvaru. Izolace z ovčí vlny je navíc i zcela bezpečná. Díky perfektní soudržnosti se neuvolňuje ani netrhá, ovčí vlna je navíc nehořlavá.

 Ovčí vlna se jako izolace hodí pro zateplení střech a podkroví, kolmých stěn i podlah.

Izolace z ovčí vlny zaujme i ekology

Kladete důraz na ekologii a ochranu životního prostředí? Pak je pro vás izolace z ovčí vlny skvělou volbou. Ovčí vlna se totiž získává z živých ovcí, kterým stříhání nijak neubližuje. Odběrem ovčí vlny navíc firmy podporují rozvoj regionu a fungování lokálních chovatelů. Samotná izolace z ovčí vlny se pak vyrábí jen za minimální spotřeby elektrické energie. Materiál je navíc stoprocentně recyklovatelný. Po rozebrání izolace tak nevzniká žádný odpad, který by zatěžoval životní prostředí.

Ovčí vlna se dá použít pro izolaci celého domu

Izolace z ovčí vlny ale není módním trendem, který se ve skutečnosti nedá pořádně využít. Naopak. Ovčí vlna je velmi všestranná a využití najde na celé stavbě. Izolovat tak můžete střechy a podkroví, stropy, podlahy i kolmé stěny. Izolace z ovčí vlny se pak skvěle hodí také k izolaci roubenek a srubů, kde si poradí i s izolací malých spárů a skulinek. Izolaci z ovčí vlny ale můžete využít i mimo dům, jako ideální se osvědčila například při izolaci včelích úlů.

Ať už tak hledáte izolaci pro nově vznikající dům, nebo jen chcete zateplit podkroví, vyzkoušejte izolaci z ovčí vlny. Ovčí vlna je příjemná na dotyk, praktická a nabízí uživateli jen samé výhody. Návrat k tomu, co v přírodě již dávno skvěle funguje, se vám tak určitě vyplatí.

publikováno: 9. 5. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.