Jak levně zařídit byt, aby vypadal luxusně


Jak zařídit byt? Moderní styl toho nevyžaduje mnoho - základní kousky, smysl pro detail a zajímavé d

Ze stránek časopisů i z televizních obrazovek jsme bombardování vyšperkovaným bydlením, které má působit přesně tak, jak se děje: také toužíme po bydlení v loftových bytech, designovém nábytku, skandinávské čistotě a celkově vzato příjemném luxusu. Ovšem kdo si může takové sny přetavit v realitu? Proto je třeba jít na to chytře, vzít si inspiraci, přenést ji do našich podmínek a přetvořit si bydlení jak jen chceme.

V každém supermoderním bydlení jsou společní jmenovatelé, od nichž je třeba se odrazit. K luxusnímu kusu nábytku nebo drahému doplňku vždy existuje alternativa!

Tipy pro luxusní interiér

Využijte velkou plochu a kouzlo tří

Věci vysoké a štíhlé působí elegentně v jakémkoliv interiéru. Proto na zeď zvolte přesně takový obraz – velký, rozčleněný na úzké díly. Nemusí se jednat o žádné hodnotné dílo světoznámého grafika, postačí obrázek z fotobanky vytištěný na velkém formátu na tři části. Rámy pak seženete za pár korun v všech řetězcích.

Pozor ale i na výběr motivu! Měl by být svěží a nikterak složitý s čistými liniemi. Není potřeba ani moc barev, aby zaujal.

Luxusní interiér: pracujte s vizuálními klamy

Říká se tomu iluze nebo optický klam. Něco umí prostor rozšířit a zvětšit, něco prosvětlit, něco učinit jej luxusnějším. A přesně tyto vlastnosti je potřeba spojit. Proto, aby tak interiér působil, použijte zrcadla za pohovku, sofa nebo křesla; většinu podlahy pokryjte příjemnými koberci (avšak ne celou!) a vše doplňte neutrálními barvami. Ideální je béžová, pudrová či smetanová.

Méně je u luxusního interiéru více

Mnoho zbytečného nábytku a přeplněné poličky rozhodně nejsou žádoucí. Do polic umístěte jen několik knih, osamocené vázy či svíčky rozdílných velikostí. I když se prostor může zdát nevyužitý, výsledný efekt bude perfektní!

Rychlá změna s tapetami pro luxusní interiér

Že tapety rozhodně nejsou za zenitem jsme dokázali například v článku o vinylových tapetách. Proto se jich nebojte. Do ložnice jsou ideální. Ozdobit jimi můžete jen jednu zeď - ušetříte. Pokud zvolíte netradiční motiv např. cihel a vše doplníte dalšími zemitými odstíny, budete překvapeni konečným dojmem.

Přírodní materiály v luxusním interiéru

Nemusíte měnit kompletní vybavení – pohovku, taburety i skříně klidně nechte na místě. Jen na ně pořiďte přehoz z moderních přírodních materiálů (např. ze lnu), slaďte jej se stínítky lamp a textilie – závěsy nebo povlaky polštářů.

Překvapivé detaily a luxusní interiér

Střídmý interiér narušte výrazným prvkem – polštářky z grafickými motivy či výrazně barevné. Vhodné jsou dlouhé závěsy se zajímavým uchycením. Nečekaně se dají oživit i nudné zdi – v kuchyni třeba výrazně barevnou lištou, v ložnici „falešným“ čelem postele v originální barvě. 

Zařízení bytu zbytečně nekomplikujte - pořizujte kousky v neutrálních barvách, nadčasových tvarech a 

Zařídit byt levně? Udělat interiér luxusní je snadnější, než se zdá!

Tomu nahrává zejména fakt, že inspirujícím proudem je nyní minimalismus, tedy čím méně, tím lépe. A to se týká všeho v bytě. Vždy se zamyslete nad levnější alternativou.
Vyhráno mají také ti tvořiví – spoustu věcí si mohou vyrobit nebo přebudovat sami tak, že kromě působivé součásti interiéru vznikne naprostý originál.

  • Luxus nehýří barvami. Vymalujte střídmě a podlahy volte také nenápadné.
  • Interiér vždy postavte na základě jednoho prvku (obraz, sofa, designový kousek nábytku...).
  • Poohlédněte se po starém nábytku, který už nikdo nepotřebuje. Některé kousky mohou být skvosty, ať už u babičky na půdě nebo v bazaru.
  • Celý interiér by se měl nést v jednom stylu.
publikováno: 22. 7. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.