Jak nejlépe vyřešit okolí bazénu? Zkuste kamenný koberec


Kamenný koberec je to pravé pro okolí vašeho bazénu. Že nevíte, jak na to? Přinášíme vám několik zák

V přírodě vypadá nejlépe přírodní materiál, o tom není pochyb. Pokud řešíte, co položit na zahradu kolem bazénu a obklady se vám nezamlouvají, pak je ideálním řešením právě kamenný koberec. Použít jej můžete i na chodníky a cestičky, stejně jako podklad pro venkovní posezení. Vysoká odolnost splní i ty nejnáročnější požadavky, navíc elegantní vzhled snadno splyne s prostředím.

 

Kamenný koberec lze pořídit v mnoha barevných variantách, vždy se ale jedná o třísložkovou směs. Kamínky různých velikostí a tužidlo pojí materiál na bázi pryskyřice, jež zajišťuje jak pevnost, tak i propustnost vody a vzduchu.

Kamenný koberec je pěkný i praktický

Lze jej použít jako povrch téměř pro všechny případy – kromě už zmíněných bazénů to mohou být schody, balkony, vjezdy i pergoly. Neocenitelným pomocníkem je v případě rekonstrukcí, neboť se pokládá už na pevný povrch. Už si tedy nemusíte lámat hlavu s vydroleným betonem, neboť i v tomto případě lze položit kamenný koberec bez větších úprav a námahy. Překrýt jím můžete klasickou nebo zámeckou dlažbu, teraso i starší kamenné povrchy.V případě použití kolem bazénu oceníte oblázkový povrch, jenž působí pro chůzi příjemně, i když je vyhřátý od celodenního přímého slunce. Navíc se jedná o bezespárový povrch, což je u bazénu neskonalá výhoda, protože se nebudou mít kde držet nečistoty.

Proč pořídit kamenný koberec

  • odolnost proti velké zátěži (i v případě automobilů) a rozmarům počasí
  • celistvý povrch beze spár
  • mnoho dekorů, které při vzájemné kombinaci vytváří zajímavý vzhled
  • protiskluzový povrch
  • nenáročná údržba a snadné opravy
  • přírodní vzhled zapadne na každé místo
  • vodopropustnost (netvoří se na něm louže)Cena cca od 250kč/m2Aplikace na soudržný i nesoudržný povrch

kameny-koberec-2 

Nesoudržný povrch

V tomto případě je potřeba odstranit všechny odpadávající a volné části, aby se později nerozpadly i s povrchovým kamenným kobercem. Jakmile bude podklad tvořen jen z částí, kterým nehrozí samovolné odpadnutí, ke slovu se dostává nezbytná penetrace. Tak se zabrání přijímání vody a vše bude připraveno na pokládku kamenného koberce.

Soudržný povrch

Nevyžaduje penetraci, jen odstranění nečistot, prachu, mastnoty a drobného nepořádku. Pokud bude podklad tvořen novým betonem, nechte jej raději nějakou dobu vyzrát.

  • pokládka: směs se rozmíchá a vyhlazuje latí

Pozor na přítomnost dilatačních spár: nachází-li se v podkladu, zachovejte je také v koberci. Udělat je tam můžete i v případě, že v podkladu nejsou, rozhodně ničemu neublížíte – zabraňují totiž popraskání.

Minimální výška, při které se stává kamenný koberec plně funkční, je 1cm. Není to mnoho, proto jej lze použít třeba i na potažení sloupků plotu, které tak dostanou zcela novou tvář a vzhled zahrady se snadno sjednotí.

publikováno: 29. 4. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.