Jak si z koupelny udělat malé domácí wellness centrum


Wellness

Pokud se každý den vracíte z práce unavení a utahaní, odměňte se hýčkáním svého těla. Nemusíte chodit do přelidněných wellness center nebo platit horentní sumy za privátní služby. Wellness si můžete vybudovat přímo u sebe doma. Přeměna běžné koupelny stojí úsilí i peníze, z výsledku ale budete nadšeni. Pojďme se zaměřit na to, jakými způsoby lze navýšit úroveň komfortu v koupelně a ukažme si několik příkladů povedených koupelen.

Dva hlavní pilíře při zařizování domácího wellness

Pokud chcete ze své koupelny vytěžit maximum a užívat si pohodu a pohodlí, musíte se zaměřit na dva hlavní pilíře:

  • navození příjemné atmosféry,

  • výběr sanitární techniky a lázeňského vybavení.

Aby byl výsledek dokonalý, je potřeba obojí. Čím nižší finanční prostředky můžete investovat, tím více byste měli usilovat o vytvoření pohodového prostředí a zakomponovat do prostoru různé bytové doplňky, květiny, kosmetické přípravky a podobně. Nepodceňujte výběr interiérového osvětlení a dalších prvků, které jsou cenově dostupné a posunou úroveň vaší koupelny mnohem výš.

wellness

Masážní a lázeňské vybavení do vaší koupelny

Zapomeňte chvíli na interiérový design a zaměřte se na sanitární techniku a vybavení, díky kterým přeměníte průměrnou koupelnu v luxusní domácí wellness centrum. Existuje řada technických řešení v různých cenových hladinách, na některé se nyní zaměříme.

Hydromasážní a perličkové vany

Užívejte si vodní masáž klidně každý den, nechte na své tělo působit silné proudy teplé vody. Pořiďte si moderní hydromasážní či perličkové vany, které se postarají o vytvoření řady různě silných proudů vody. Pokud máte v koupelně dostatek prostoru pro umístění vany, vyberte tu s hydromasážním či perličkovým systémem.

V čem se tyto dva systémy liší? U hydromasážních van vychází z trysek přímo silné proudy vody, které mají léčivý efekt. Perličkové vany pak mají trysky, ze kterých proudí vzduch, vodu tak probublávají a nemasírují tak silně. Na trhu jsou k sehnání moderní kombinované vany, se kterými si dopřejete jak perličkovou, tak hydromasážní koupel.

Při pořizování vany s tryskami nepodceňujte výběr vanového sifonu, jehož konstrukce se od standardního sifonu liší. V České republice vyrábí speciální sifony pro hydromasážní vany například společnost Alcaplast. Vyrábí jak typy s klasickým napuštěním, tak s napouštěním přepadem.

 Hydromasážní vana

Sprchové kouty s masážním programem

Domácí wellness si můžete vybudovat i v případě, nemáte-li dostatek prostoru pro umístění rozměrné masážní vany. Stále oblíbenější jsou sprchové kouty s masážními programy, u kterých jsou trysky umístěny na stěně a umožňují masírování zad a dalších partií těla. Tyto sprchové kouty umožňují výběr z různých programů a samozřejmě i běžné sprchování z horní či ruční sprchové hlavice.

Tyto moderní sprchové kouty lze pořídit i v bezvaničkové provedení. V takovém případě se na podlahu instalují kvalitní podlahové žlaby, které dobře vypadají a zajistí bezproblémový odtok vody. Snadno se čistí a vynikají dlouhodobou životností, proto jsou mezi uživateli stále oblíbenější.

Vířivé podložky do vany

Máte omezené finanční prostředky, přesto byste si chtěli užít pohodu a relax ve vaně s bublinkami? Pořiďte si vířivé podložky, které se jednoduše umístí do vany a pumpují do vody vzduch. Vytváří tak podobný efekt jako perličkové vany. Počítejte ale se značně omezeným účinkem a nečekejte skutečnou vodní masáž, ale spíše vizuální efekt v podobě bublající vody.

Infrasauny do koupelny

Pokud patříte mezi příznivce saunování, vybudujte si malou infrasaunu v koupelně. Na trhu jsou k sehnání malé sauny pro jednu až tři osoby, které bez problémů nainstalujete i do středně velkých koupelen.

infrasauna

Saunování si tak můžete užívat třeba i v malém bytě. Hlavní výhodou infrasaun je možnost montáže kdekoliv v interiéru bez dalších stavebních úprav. Pokud ale saunu umístíte do koupelny, dejte si pozor na vysokou vlhkost vzduchu a nezapomeňte na kvalitní systém odvětrávání a větrací mřížky

Je jen na vás, jakým způsobem upravíte svou koupelnu a jaké vybavení do ní pořídíte. Domácí wellness pro pohodu a odpočinek zajistí jak hydromasážní vany, tak masážní sprchové kouty či infrasauny.

publikováno: 25. 9. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.