Jak správně vybrat robotickou sekačku


robotická sekačka

Robotická sekačka vám ušetří spoustu času, navíc se postará o to, aby trávník vypadal nádherně po celou sezónu. Na trhu narazíte na robotické sekačky s různými parametry a vlastnostmi. Výběr správného zařízení je proto zásadní. Máme pro vás několik tipů, jak správně vybrat robotickou sekačku a na jaké parametry se při tom zaměřit. Pokud pořízení robota zvažujete, tyto rady si rozhodně nenechte ujít.

DÁLE NA TÉMA: ROBOTICKÁ SEKAČKA USNADNÍ PRÁCI

Řiďte se maximální velikostí trávníku

Jedním ze základních parametrů, které vás budou při výběru robotické sekačky zajímat, je maximální velikost trávníku. Výrobci robotických sekaček uvádí doporučenou a maximální velikost trávníku udávanou v m2. Těmito údaji se rozhodně řiďte a raději pořizujte zařízení s určitou rezervou. Pokud pořídíte robota, který je navržen pro menší zahrady, budete mít problémy s kapacitou baterie i signálem. Ve výsledku vám takové zařízení přinese jen problémy.

Rychlost nabíjení a kapacita baterie

Čím větší zahradu budete pomocí robotické sekačky upravovat, tím větší výkon by měla mít baterie. Na jedno nabití by měla sekačka posekat ideálně až 200 m2. Čím menšího robota budete mít, tím bude menší posekaná plocha na jedno nabití. Zaměřte se také na to, jak dlouho trvá dobíjení baterie. U levnějších modelů může trvat nabíjení i více než 2 hodiny. To by v případě rozlehlejších zahrad znamenalo značné prodlevy mezi sečením, robot by tak během jednoho dne posečení celého trávníku nestihl.

Záběr a výška sečení

Čím širší záběr bude robotická sekačka mít, tím dříve bude trávník posečený. Mnohem důležitějším parametrem je však výška sečení. Moderní robotické sekačky umožňují jednoduché nastavení výšky pomocí otočného kolečka, u levnějších modelů je nastavení obtížnější. Zajímejte se také o minimální výšku. Nízko posekané okrasné trávníky vypadají mnohem efektněji. Některé sekačky přitom zvládnou posekat trávník na 2 cm, jiné na 3 cm.

robotická sekačka

Další funkce a obtížnost nastavení

Robotické sekačky mají za úkol maximálně usnadnit sečení, a tak jsou obvykle vybaveny různými funkcemi a doplňkovým příslušenstvím. Kvalitnější sekačky jsou vybaveny například dešťovým senzorem, který rozpozná déšť a nechá sečení na jindy. Jiné sekačky jsou vybaveny GPS modulem, díky kterému vědí, jakou část zahrady již posekali a kam se mají vydat. Naprostá většina sekaček je vybavena alarmem proti odcizení a bezpečnostním systémem, kdy se sekačka spustí až po zadání PIN kódu. Vybírejte takovou sekačku, která bude mít jednoduché intuitivní ovládání a přehledný ovladač.

Nenechte si ujít další články o údržbě trávníku:

publikováno: 11. 4. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.