Jak upravit koupelnu, když čekáte přírůstek do rodiny


dítě

Pokud se vaše rodina brzy rozroste o dalšího člena, čeká vás spousta radostí, ale také starostí. Připravte se na příchod miminka s dostatečným předstihem a zařiďte vše důležité, dokud máte dostatek času. Větší změny bude potřebovat především vaše koupelna, kde se budete o své miminko každý den starat. Pojďme se zaměřit na to, jak nejlépe upravit koupelnu pro bezproblémovou péči o dítě.

Chcete velkou rodinu? Myslete na to už při rekonstrukci

Už při zařizování nové koupelny nebo plánování rekonstrukce myslete na to, že se vaše rodina bude v následujících letech pravděpodobně rozrůstat. Čím větší koupelnu postavíte, tím bude její používání jednodušší pro celou rodinu. Nezapomínejte na dostatek úložných prostorů pro hygienické pomůcky a kosmetiku.

Vyvarujte se ostrých hran nábytku a vybavení pořizujte s ohledem na jednoduchou údržbu. Snažte se vytvořit i dostatek místa pro volný pohyb, případně pro umístění vaničky či přebalovacího pultu. Malá útulná koupelna vám možná aktuálně vyhovuje, v budoucnu by ale nemusela odpovídat potřebám celé rodiny.

Snadnou údržbu koupelny oceníte i během těhotenství

Údržba koupelny zabere nějaký čas. Čím více členů rodiny ji bude používat, tím delší dobu vám čištění zabere. Proto novou koupelnu zařiďte tak, aby se dala udržovat snadno a rychle. Vybavení vybírejte tak, abyste se bez problémů dostali do všech zákoutí koupelny.

Dobře vám poslouží předstěnové instalační systémy se závěsnou toaletou, u kterých je splachovací systém skrytý a zabudovaný ve stěně. Pod záchodovou mísu se snadno dostanete mopem a nebudete muset pracně čistit její zadní stranu ani splachovací nádržku. Bezproblémovou a rychlou údržbu oceníte i během těhotenství.

Nohy miminka

Koupání miminka ve vaně i sprchovém koutu

Jedním z důležitých činností při péči o malé miminko je jeho pravidelné koupání. V prvním roce života můžete dítě koupat buď ve vaničce, nebo v koupacím kyblíku. Postarejte se o to, aby jste v koupelně měli dostatek prostoru pro jeho umístění. Některé maminky koupají miminka i v normální vaně. Je to možné, ale je potřeba pořídit speciální lehátko do vany.

Jak bude miminko růst, bude si ve vaničce i hrát a určitě bude cákat. Pokud máte dostatečně prostorný sprchový kout, můžete stoleček s vaničku nebo koupací kyblík umístit přímo do něj. K takovému využití se obzvlášť hodí bezvaničkové sprchové kouty, které jsou vybaveny kvalitním podlahovým žlabem. Vyrábí je například česká společnost Alcaplast. Podlahové žlaby zajistí rychlý a bezproblémový odtok vody, morko bude jen uvnitř sprchového koutu a zbytek koupelny zůstane nedotčený. Řešením jsou také sprchové kouty s hlubokou vaničkou, které mohou při troše šikovnosti posloužit jako náhrada klasické vaničky.

Nezapomeňte na úložný prostor

Při péči o miminko budete potřebovat zdravotnické potřeby, olejíčky, pudry, krémy, tělová mléka a další kosmetické přípravky. Nesmíme zapomenout ani na ručníky, žínky, houbičky a další vybavení, které jste doteď vůbec nepotřebovali. Už před narozením miminka si ve své koupelně vyhraďte prostor, kam vše potřebné uložíte a budete mít hned po ruce. Vybavení pro miminko uschovejte nejlépe v uzavřených koupelnových skříňkách, aby vám nezvlhlo.

úložný prostor

Pokud se na příchod miminka připravíte s dostatečným předstihem, budete mít mnohem méně starostí. Myslete na to už při zařizování nového koupelny nebo rekonstrukci.

publikováno: 28. 9. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.