PR článek

Jak vybrat kvalitní sedačku pro rodinu s dětmi i domácími mazlíčky?


pichlikova kvalitní sedačka pro rodinu

Zařizujete obývací pokoj a hledáte gauč, který bude pohodlný pro celou rodinu, odolný vůči pohromám všedních dnů v podobě rozlitých limonád a poslouží vám pěknou řádku let? Přečtěte si naše tipy, které vám usnadní výběr sedačky i péči o ni.

 

 

Sedací souprava je v každé rodině takovým středobodem veškerého dění. Musí odolat dětskému skotačení i kreativitě, drápkům domácích mazlíčků a být dostatečně pohodlná pro všední večery i chvíle s přáteli. Přečtěte si, na co se při výběru zaměřit, aby vám nový kousek nábytku dělal v obývacím pokoji radost několik let.

Vsaďte na kvalitní materiály

Při výběru kvalitní sedačky hraje hlavní roli vždy potahový materiál. Nezáleží na tom, jestli chcete pohovku rozkládací, modulovou, vintage nebo moderní. V první řadě si vždy posviťte na látku, kterou je potažená. Důležité je, aby byla oděru odolná, nezatrhávala se a snadno se čistila od skvrn. Základním parametrem napovídajícím o kvalitě sedačky je stupeň odolnosti proti ošoupání potahu neboli Martindale, ideálně by se měl pohybovat v hodnotách mezi 10 000 až 15 000 cykly.

Mikrovlákno i ekokůže vedou

Mezi nejodolnější a zároveň na dotek nejpříjemnější potahy patří ty z mikrovlákna nebo trendy ekokůže. Mikrovlákno je příjemné na dotek, existuje v široké paletě barev a snadno se udržuje, je totiž mimořádně odolné vůči skvrnám, a navíc prodyšné. Naproti tomu ekokůže dodá obývacímu pokoji špetku elegance, je odolnější vůči ošoupání a zatrhávání, avšak o trochu více náchylná k tvorbě skvrn. Sečteno, podtrženo, mikrovlákno je ideální pro rodiny s malými dětmi, kde jsou skvrny nejrůznějšího druhu na denním pořádku, ekokůže se zase více hodí do obývacích pokojů, kde vládnou domácí mazlíčci.

Jakmile máte jasno v potahu, zaměřte se na to, jaké doplňkové funkce od sedačky očekáváte. Bojujete v obývacím pokoji s nedostatkem místa? Pak volte gauče s úložnými prostory. Pokud se u vás naopak často zdrží přátelé přes nos, oceníte rozkládací modely. V neposlední řadě je důležité, aby pohovka obývacímu pokoji slušela a ladila se zbytkem interiéru. Na Expedo.cz najdete většinu modelů hned v několika barevných variantách a snadno tak naleznete kousek, který vašemu domovu padne jako ulitý. Zákazníci ze Slovenska pak mohou navštívit Expedo.sk.

publikováno: 1. 10. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.