PR článek

Jak vybrat osvětlení do dětského pokoje?


Dětský pokojíček

Osvětlení bereme často jako samozřejmost. Přitom jde o prvek, který do domova vnáší pohodlí, bezpečí i funkčnost.  A to platí také pro zařizování dětského pokoje. Pomocí toho správného světla můžete úplně změnit atmosféru dětského pokojíčku, ale také ním chránit zrak svých dětí, dopřát jim pocit bezpečí během tmavých nocí nebo jim zaručit pohodlí při studiu.

Funkční svetla jako alfa a omega dětského pokojíčku

Při osvětlování dětského pokojíčku byste se měli snažit myslet na to, co v něm děti dělají. Pro předškoláky a školáky, kteří mají vlastní psací stůl, jsou nezbytností kvalitní dětské lampičky. Ty jim šikovně posvítí na úkoly ale i na kreslení nebo jinou kreativní práci. Pokud dětem čtete před spaním nebo to už zvládají sami, je potřeba myslet na stolní nebo nástěnnou lampu i u postele. Ta zajistí dostatek světla tak, aby si děti zbytečně nekazili během nočního čtení zrak. 

Lustry nebo stropní svítidla?

Dětská stropní svítidla ideálně doplňují osvětlení všude tam, kde nedosvítí stolní lampička. Působí univerzálně a hodí se hlavně do minimalistických dětských pokojů, které se vyznačují jednoduchostí a funkčností. Při výběru si dejte pozor na barvu světla. Vsaďte raději na teplejší bílé odstíny, které jsou pro oči mnohem příjemnější. Pokud chcete z osvětlení udělat zajímavý dizajnový doplněk, zvolte naopak výrazný lustr, který dokáže doladit styl dětského pokoje. Vyberte třeba nenáročné papírové koule nebo hravé motivy květin či letadélek. 

Při jejich věšení si však dejte pozor na délku. Velké lustry by neměly viset příliš nízko, kdežto ty menší zas nemusíte věšet zbytečně vysoko. Je nepsaným pravidlem, že v klasickém pokoji s výškou kolem 2,5 metrů by lustry měly viset ve vzdálenosti asi 30 - 50 centimetrů od stropu.  

Dětské osvětlení

Nezapomínejte na noční osvětlení

Děti mají někdy tendenci se v noci budit nebo vycházet ze svých postýlek na toaletu či do rodičovské ložnice. Pro zajištění pocitu bezpečí lze využít noční lampičky, které se velmi jednoduše zapojí do elektřiny a svítí jemným barevným světlem. To zabrání úplné tmě a zároveň neruší při spánku. Dobrým zvykem je nainstalovat několik takových i do chodby či nejbližší koupelny.   

Světla jako hravý doplněk    

V dětském pokojíčku mohou lampy sehrávat i roli hezkých doplňků, třeba v podobě oblíbených hraček, nápisů nebo pohádkových postav. Vše je na vaší fantazii a představivosti. Na trhu najdete svítidla různých barev a tvarů, které pokoj vašich dětí doladí do dokonalosti. Co třeba zaexperimentovat s nástěnnou lampou ve tvaru hravé srnky, barevným lustrem nebo svítícím glóbusem?

publikováno: 28. 4. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.