Jak zazimovat bazén po sezóně


Bazeny1

Zazimovat bazén po letním koupání byste měli v době, kdy se teploty začnou přibližovat nule. Teplota vody by měla být nad 10° C. Nezapomínejte však nato, že když chcete zazimovat bazén, tak voda v něm musí být čistá, s tím vám pomůže bazénová chemie! Další tipy a rady jak zazimovat bazén si povíme v následujících řádcích.

Jak zazimovat nadzemní bazén

Zazimovat bazény nemusíte hned po skončení letních veder. Koncem srpna by bylo dobře provést kompletní čištění vody i ostatního příslušenství a nechat bazén zakrytý. Když začnou teploty výrazně klesat, tak můžete zazimování dokončit.

Chcete nadzemní bazén využívat i následující rok, tak ho musíte správně zazimovat. K tomuto kroku byste měli přistoupit s klesajícími teplotami. Jelikož je počasí na našem území v poslední době dost nevyzpytatelné, tak to může být v rozmezí od konce října až do začátku prosince.

Bazeny2

V první řadě posbírejte větší nečistoty, které plavou na hladině. Pak se zaměřte na samotné dno a stěny bazénu. Pokud používáte pískovou filtraci, tak byste měli pozornost věnovat i promytí písku, případně přistoupit k jeho výměně, pokud je to potřeba. Když máte tyto úkony hotové, tak umyjte a uskladněte schůdky, sprchu, ionizátor či jiné doplňky, které máte u bazénu.

Tip: Pokud máte vyspělejší typ filtrace s více funkcemi, tak právě teď je načase využít je - například funkce proplach.

Dalším krokem, když se rozhodnete zazimovat bazén, který je pevně nainstalován, je péče o vodu. Voda v bazénu by se měla pohybovat pod výdechy, respektive skimmerem. Je důležité, aby žádné otvory nebyly naplněny vodou. Druhá nesmírně podstatná věc pro zazimování je čistota vody.
Žádné řasy ani zelená voda zde nemají co dělat. Když chcete zazimovat bazén, tak pH by se mělo pohybovat kolem hodnoty 7. Plus minus nějaké desetinky jsou naprosto v pořádku. Pokud používáte na dezinfekci vody chlór, tak ten by měl být v rozmezí 0,2 až 0,5 mg / l.

Bazeny3

Nezapomeňte vypustit všechny přítokové či odtokové hadice (a uzavřít ventily), ohřevy, čerpadlo.

Bazén nechte přikrytý plachtou až do příchodu mrazů. Tehdy ji můžete sundat a do vody nalít přípravek na zazimování. Tím pádem je nadzemní bazén plně připraven přečkat zimu. K ochraně poslouží i zazimování bazénu.

Potřebujete zazimovat nadzemní bazén?

Zazimovat nadzemní bazén je přece jen o něco jednodušší. Nemusíte se totiž starat o to, zda je voda dostatečně čistá, zda má správné pH, protože ji prostě vypustíte a hotovo. Když tak učiníte, tak bazén umyjte a nechte ho pořádně oschnout. Následně ho skladujte, tam kde máte dostatek místa, ideálně v suchém prostředí.

publikováno: 8. 9. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.