Jak zútulnit byt? Klíčový je výběr zastínění oken.


jak zútulnit byt (2)

Otázku, jak zútulnit byt si mnohem častěji pokládáme během zimního období, když se brzy stmívá a kdy trávíme méně času venku. Mezi základní tipy pro vybavení pokojů patří také volba vhodného zastínění oken, třeba pomocí designových látkových žaluzií. Přinášíme vám tipy, jak na útulný domov a jak vybrat ty správné žaluzie do každého typu okna.

Útulný domov během zimních měsíců

Útulný domov je něco, po čem toužíme všichni. Není nad to přijít domů po náročném dni z práce, do příjemně zařízeného bytu, kde je teplo a kde se můžeme schoulit pod deku nebo se u rozsvícené lampičky u okna se sklenkou vína začíst do nového románu. Tu pravou atmosféru útulného domova ale vytváří především správné zastínění oken. Zatímco v průběhu letních měsíců trávíme většinu času venku, v zimě bývá brzy tma a venku je chladno. Sychravé počasí a pohled na „šedou inscenaci“ z okna navíc výrazně ovlivňuje naši náladu a psychickou pohodu.

Právě volba vnitřních okenních žaluzií či jiného vhodného zastínění oken nám pomůže doma navodit pocit soukromí a bezpečí a vytvořit tak příjemné zázemí. Důležité je, abychom byli spokojení nejen s možnostmi zastínění či zatemnění pokojů, ale také s vkusným designem, který nám ladí s interiérem. Které typy žaluzií si můžeme vybrat?

 látkové stínění je ideálním řešením, jak zútulnit byt či dům.

Při bohatém výběru vzorů najdete řešení, jak zútulnit byt i v zimě. 

Vertikální žaluzie jsou ozdobou do každého okna

Designové vertikální žaluzie mohou být skvělým tipem pro každé okno ve vašem domku či bytě. Hodí se jak pro zastiňování pokojů přes den, kdy nám do místnosti svítí hodně slunce, tak i pro zatemnění a navození pocitu soukromí. Během zimních měsíců se za žaluzie můžeme dobře schovat a užívat si příjemnou pohodu domova, když je venku tma a nevlídno.

Vertikální žaluzie jsou také mnohem praktičtější a líbivější než klasické horizontální žaluzie nebo jednolité fotorolety k zatahování. Dlouhé svislé pruhy vertikálních žaluzií, které mohou být různě široké, více připomínají závěsy a díky volbě nejlepších materiálů, barev a vzorů nám kromě své funkce mohou v našem domově přinášet i každodenní estetický zážitek. Zvláště pokud chceme zastínit větší plochy, například balkonové dveře v obývacím pokoji či vstup na terasu.

útulný domov

Vertikální žaluzie působí elegantním a nerušivým dojmem.

Pokud řešíte otázku, jak zařídit pokoj či pracovnu, elegantní vertikální žaluzie mohou být určitě vhodným doplňkem. Hodí se také do kanceláří, kde zaručují nejen dokonalé soukromí, ale působí také příjemným a nerušivým dojmem při každodenní náročné práci.

Látkové žaluzie pro útulný domov: Jak je vybrat?

Pokud je pro vás prioritou příjemné zázemí a design, nejlepším tipem pro vnitřní stínění oken jsou bezesporu látkové žaluzie, na rozdíl od jiných nepříjemných tvrdých, umělých a nepřirozených materiálů. Výběr materiálů a barev pro látkové žaluzie je velmi pestrý. Vybírat látku na žaluzie můžete podle propustnosti světla a také na základě dalších vlastností.

Vzorník pro vertikální látkové žaluzie.

Vzorník pro látkové žaluzie.

Výběr barev a materiálů pro látkové žaluzie.

Látkové zastínění si můžete nakombinovat podle vašeho vkusu tak, aby dokonale ladilo s celým interiérem. Vsaďte na promyšlený výběr vzoru a materiálu a vytvořte si útulný domov nebo pracovní kancelář, do které se budete rádi vracet.

Japonské stěny a plisé žaluzie pro interiér

Zajímavým tipem mohou být i japonské stěny, které jsou podobné jako vertikální žaluzie, ale pruhy vertikální látky jsou mnohem širší. Látkové panely, jejichž počet vedle sebe může být různý, se nejčastěji využívají k zakrytí větší plochy oken, třeba v kancelářích, firemních místnostech pro pořádání společenských a kulturních akcí, ale klidně i u vás doma v hale či prostorném obývacím pokoji s velkými okny.

Látkové žaluzie pak mohou vypadat také jako plisé žaluzie. Jedná se o horizontální žaluzie, které však tvoří skládaná – plisovaná látka. Látkové stínění zkrátka patří mezi moderní tipy pro zastínění oken, je velmi praktické, vkusné a oblíbené. Stačí si jen správně vybrat.

publikováno: 26. 11. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.