G+

 

 

Jaké dětské pískoviště můžete pořídit?


133688189_3a687e06ee

Pokud máte u domu zahradu a hledáte možnosti, jak zabavit své malé ratolesti během volných chvil, pak se vám toho nabízí spousta. Nechcete-li se hned pouštět do výstavby hřiště, připadá v úvahu jednoduché pískoviště, na kterém si děti vyhrají celé dlouhé hodiny. Jaké typy jsou aktuálně na trhu k dostání? I o tom informuje dnešní článek.

Mít vlastní pískoviště, to je mnohem lepší varianta, než chodit s dítětem na to veřejné, které je často znečištěné, a tak nebezpečné pro zdraví potomka. Vždy ale pamatujte na správné umístění, aby si dítě nehrálo na přímém slunci, nebo nebylo v blízkosti příjezdové cesty apod. Neméně důležité je i zakomponování pískoviště do celkového vzhledu zahrady.

Dřevěné pískoviště, nebo plastové pískoviště?

Projdete-li si nabídku prodejců, zjistíte, že pískoviště se nabízí v otázce užitého materiálu ve dvou základních variantách – dřevěné a plastové. V zásadě byste se měli rozhodovat podle velikosti zahrady, ale také toho, zda budete chtít s pískovištěm během roku manipulovat. Pokud ano, pak se více hodí to plastové, které je snadno přenositelné, můžete ho pořídit s víkem a v případě potřeby využít i třeba jako malý bazének, když ho po vysypání písku napustíte vodou. Pískoviště z plastu se nabízí v různých tvarech, oblíbené jsou výlisky v podobě mušle, oblázků apod. Stejně pestré může být i v otázce barevného provedení.

Oproti tomu dřevěné pískoviště je bytelnější a vydrží mnohem více. Zpravidla se však jedná o klasické čtvercové nebo obdélníkové tvary (či mnohoúhelníky) a také ho jen tak nelze přenášet. Hodí se však mezi zeleň mnohem více. Můžete ho zakoupit již hotové (s nebo bez patřičné povrchové úpravy), co si jen položíte nebo sestavíte na zahradě. Nadšení kutilové jistě dokážou s trochou fantazie z několika dřevěných trámů vystavět konstrukci svépomocí.

Malé plastové pískoviště pořídíte za cenu okolo 300 Kč.

Malé dřevěné pískoviště pořídíte za cenu okolo 800 Kč.

535029106_263899d66e

Kde sehnat písek do pískoviště

Jakmile bude pískoviště postavené, budete řešit otázku, kde sehnat náplň do něj. Nejjednodušší je zajet do běžného obchodu, jehož sortiment je zaměřen na dům a zahradu, kde se praný a třídění písek prodává v obvykle 20 litrových pytlích.

2637291340_a126cb233f

Levnější možností je ovšem obstarat ho přímo v pískovně, případně ve specializované prodejně. Vždy však dbejte na to, aby byl písek zdravotně nezávadný.

  • Plachta na pískoviště je důležitá

Aby se písek neznečistil, nebo kvalitu konstrukce pískoviště neznehodnocoval déšť, doporučuje se pořídit plachtu, která ho před okolními vlivy uchrání. Vyplatí se investovat do pevnějšího materiálu, než jakým je běžný igelit. Plachta by také měla mít pevnící prvky, například oka na provlečení provazu nebo gumu, díky níž bude na pískovišti držet. Jestliže je mít nebude, budete muset plachtu něčím zatěžovat, jinak by se brzy mohlo stát, že by ji odnesl vítr.

Ať už se rozhodnete pro plast, nebo dřevo, vždy už při nákupu pořiďte ratolesti i potřebné vybavení, aby bylo možné stavět bábovky, hrady a tunely. A také nezapomeňte na to, že máte-li nějakého domácího mazlíčka, musíte dávat pozor, aby pískoviště neznečišťoval.  

 

publikováno: 11. 7. 2012
přečteno: 983×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...