Jaké dětské postele jsou v současné době žádané?


Jaké dětské postele jsou v současné době žádané?

Kvalitní spánek je nejen v životě dítěte velmi potřebný. Unavené tělo se při něm zregeneruje, aby bylo připravené na další všední den, který nezřídka bývá z mnoha důvodů náročný. Je tedy více než jasné, že postel by proto měla být opravdu pečlivě vybraná a nemělo by se na ní z žádných důvodů šetřit. O to více, když se jedná o nákup dětské postele.

Dětské postele jsou v pokojíčcích jedním z nejoblíbenějších kusů nábytku. Vydatný spánek dokáže dítě naladit na pohodovou vlnu, aby bylo čilé a plné radosti. Dětská postel je tak jedním z několika druhů vybavení, k jehož výběru by se mělo přistupovat s maximální pečlivostí. Jaké dětské postele jsou nejobvyklejší?

Klasická dětská postel je vhodná i pro menší děti

Začíná-li být dítěti novorozenecká, kojenecká postýlka malá, je potřeba ohlížet se po klasickém typu, alespoň co se týče rozměrů. Je jen na vás, zda dáte přednost zkrácené verzi, kterou za několik let nahradíte postelí standardní velikosti, nebo svému potomkovi rovnou pořídíte postel typických rozměrů, obvykle okolo 90 cm krát 200 cm. Některé děti takovou možnost vítají, jiné se bojí velké plochy takové dětské postele. Pokud byste se báli i vy, a to především z důvodu, že dítko může z postele spadnout, vězte, že takovou situaci lze vyřešit, a to nákupem zábrany. Tou se dá dětská postel vylepšit na dobu nezbytně nutnou. Je možné ji koupit hned s postelí, nebo později.

Dětské postele mohou být také místem na hraní

Aktuálně mnoho lidí volí nákup dětské postele, která je zároveň i zázemím pro hraní. Jsou to dětské postele, které jsou vybaveny různými doplňky ve formě stanů, domečků a dalších prostor, kde si dítě může hrát. Do této kategorie je také možné zařadit dětské postele speciálních tvarů, kdy se potomek ukládá ke spánku například do letadla, auta, rakety či královského kočáru. Taková varianta podněcuje dětskou fantazii, ale moc dlouho nevydrží. Starší potomek za takovou postel nebude zrovna rád, tím spíš, když se mu už vybraný tvar dětské postele přestane líbit. Některé dětské postele jsou navíc konstruovány tak, aby spací plocha byla v určité výšce nad zemí. O takové posteli se dá hovořit jako o palandě bez spodního patra, které je tak nahrazeno například sedačkou, psacím stolem či hrací plochou.

Patrové dětské postele šetří místo

Dětské postele zvané palandy si stále nacházejí cestu do tuzemských domácností. I když svou největší slávu mají již za sebou, pro rodiny s více dětmi jsou vítaným řešením. Šetří totiž spoustu místa. Díky nim si může dětský pokoj zachovat i potřebnou volnou plochu, aniž by některé z dítek muselo spát jinde. Patrové dětské postele jsou v nabídkách prodejců v pestré škále variant, a tak je možné zvolit typ, který přesně splní nároky dané domácnosti. Dětské postele v patrovém provedení jsou dnes nabízeny v různých alternativách, kdy je celá konstrukce například smontována do tvaru písmene „L“, nebo například tak, aby bylo možné spodní lůžko posouvat apod.

A co takhle vysouvací dětská postel?

Možná jste o tomto typu ještě neslyšeli, ale i ten je řešením pro prostory malých rozměrů nebo také v domácnostech, kde často přespává dítko někoho z příbuzných či známých. Dětská postel má pod lůžkem jakýsi výsuvný šuplík, ve kterém se ukrývá další spací plocha. Mnohdy jsou rozměry celé konstrukce řešeny tak, aby se zasouvací přídavná postel vlezla dovnitř i s ustlanými peřinami. Navíc je možné zmiňovaný šuplík využít jako prostorný úložný prostor, kam se schovají věci, které se zkrátka jinde nevejdou a v místnosti by zbytečně překážely.

Z jakého materiálu?

Co se týče materiálu, stále hraje prim dřevo a jeho modifikace. Pozadu však nezůstávají ani konstrukce ocelové, které vypadají velmi moderně. Menší dětské postele se však mohou vyrábět i z tvrzeného plastu. Odborníci však stále nejvíce doporučují dřevo, které je pěkným přírodním materiálem. Vždy však musí mít odpovídající povrchovou úpravu, která zaručí, že se dítě o postel nezraní.

Nákup dětské postele straší mnoho rodičů. Není však důvod se obávat. Stačí se zaměřit na kvalitu materiálu a celkové konstrukce vybrané dětské postele. Převážně však platí, že hledáte-li kvalitu, bude potřeba ukrojit z domácího rozpočtu pořádný kus. Avšak klidný dětský spánek bez obtíží je za vynaložené prostředky tou nejlepší odměnou. Budete-li chtít záruku, že pořizujete správný kousek, vyhledávejte dětské postele opatřené certifikáty jakosti. V neposlední řadě také zaměřte pozornost na výběr vhodné matrace, která je také jednou z podmínek spokojeného spánku.

 

publikováno: 24. 8. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.