Jaké je závěsné WC?


Jaké je závěsné WC?

K základnímu vybavení, bez něhož by nemohla domácnost správně fungovat, jednoznačně patří i WC, které je jednou z nejvytíženějších součástí domova. V poslední době se do popředí zájmu dostalo závěsné WC, které je oproti klasické verzi mnohem elegantnějším řešením a v mnohém užívání toalety usnadňuje. Proč se závěsné WC těší oblibě? 

Závěsné WC je v mnohých ohledech zkrátka praktičtější. Nezabírá v prostoru tolik místa a i jeho údržba nezabere tolik času jako u WC typického tvaru a usazení, kdy má mísa „nohu“, na níž stojí. Závěsné WC žádnou stojící „nohu“ nemá, je přiděláno ke zdi a splachovací nádržka je společně s přívodem vody za tou zdí schovaná. Nad mísou je pak umístěno pouze tlačítko určené ke splachování.

Závěsné WC má několik výhod

Jelikož je hlavní nádrž schovaná za zdí, není splachování ani napouštění nádrže vodou tak hlasité. Používání WC tak nemusí být rušivým prvek při chodu domácnosti. Za zmínku stojí také udržování čistoty. Závěsné WC nemá totiž díky absenci nohy žádné zbytečné záhyby a místa, kde by se mohl usazovat prach či se vytvářet špína. Díky tomu, že se mísa montuje na zeď, odpadá nutnost přizpůsobovat se výšce WC, která nemusí být pro všechny vyhovující. Závěsné WC je možné instalovat ve výšce, která plně vyhovuje požadavkům a nárokům všech členů domácnosti, kteří budou závěsné WC používat. Díky tomu, že je část WC v tomto případě zabudovaná za zeď, neubírá mísa zbytečnou část z prostoru. A zvláště v malých místnostech je každý ušetřený centimetr velmi vítaným řešením.

Systémy splachování šetří spotřebu vody

K vyzdvihovaným pozitivním vlastnostem, kterými se závěsné WC může pyšnit, bezesporu patří otázka spotřeby vody, která je v rámci výdajového rozpočtu výraznou položkou. V podstatě existují dva typy systémů splachování:

  • splachování se stop systémem
  • splachování – 3/6 litrů

 

Závěsné WC je tedy možné osadit typem splachování, které umožňuje stisknutím tlačítka spustit vodu a dalším stiskem ji zastavit, nebo takovým, které je možné používat na základě momentální potřeby s ohledem na množství vody, co je ke spláchnutí potřeba. Proto je možno splachovat 3 nebo 6 litry vody, přičemž objem rozlišuje malé a velké tlačítko, díky kterému se nikdo nesplete, zda mačká tlačítko určené pro vybraný typ spláchnutí.

Komfort, který závěsné WC do obydlí přináší, ocení všichni, kteří chtějí, aby bylo i základní vybavení řešeno s ohledem na detaily ovlivňující celkový pocit z používání. Závěsné WC je moderní alternativou, která řeší nejen samotnou funkčnost, ale také následnou péči a údržbu. V neposlední řadě je závěsné WC v prostoru vkusné a elegantní.

publikováno: 5. 9. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.