G+

 

 

Jaké musí být bazénové schůdky?


2405707183_e9ccc2be70

I když bývají bazénové schůdky součástí dodávaného bazénu, u těch menších variant si je většinou musí majitel dokoupit dodatečně, stejně jako i další doplňky. Schůdky by však měly být samozřejmostí. Nejde jen o větší komfort, který dokážou zajistit při vstupu i výstupu z bazénu, ale především o bezpečnost. Je zcela jedno, zda se jedná o nadzemní nebo zabudovaný bazén, kvalitní schůdky jsou k dostání k různým typům, v případě potřeby si je můžete nechat vyrobit i na míru. Tak jako tak musí splňovat určité požadavky. Jaké?

O tom, že bazén zpříjemňuje každý horký den, není potřeba vést dlouhé diskuze. Pořizovací ceny nejsou vzhledem k rozsáhlé nabídce tak velké, a proto si ho může dovolit stále více domácností. Objevuje se tak na téměř každé zahradě, kde ho lze umístit. Na schůdky však někteří lidé zapomínají s tím, že do bazénu se dá pohodlně dostat i přes jeho hranu nebo skokem. Takový přístup je ale naprosto špatný.

Bazénové schůdky a materiál

Nejrozšířenějším typem bazénových schůdku z hlediska materiálu, z něhož jsou vyrobeny, jsou poplastované, jejichž základní konstrukci tvoří leštěná nerezová ocel. K větším nadzemním bazénům se prodávají i kombinovaná řešení, kdy část vedoucí do bazénu je z nerezu a část, která se nedotýká vody, je tedy vně bazénu, je ze dřeva. K zabudovaným variantám se volí jen nerezová provedení, tvarem připomínající žebřík. Některé bazény mají schodiště jako součást jejich tvaru. Koupou-li se v bazénu malé děti, neopomíjejte ani madla. Příliš tlusté trubky by nemusely umožnit pevné sevření dětskou rukou.

514782354_c52445dd1a

Ať už se chystáte pořídit schůdky k nadzemnímu nebo zabudovanému bazénu, všímejte si jejich celkové stability, spojů a částí, kde jsou plastové stupně přimontovány k ocelové konstrukci. Tvar jednotlivých linií musí být zaoblený a použitý plast tvrzený. U nekvalitních typů se může obyčejný plastový díl po čase rozlomit na základě působení vysokých teplot v kombinaci s vodou. Vyvarujte se proto nákupu schůdku u neosvědčeného prodejce. Bude-li nutné bazénové schůdky kotvit, věnujte pozornost i součástem, které mají schůdky upevnit do země. Samozřejmostí je, že plastové díly musí mít protiskluzovou povrchovou úpravu. S materiálem souvisí i nosnost, u běžných bazénových schůdků (do 1000 Kč) se většinou pohybuje okolo 150 kg. Tento údaj určitě nepodceňujte, bude-li bazén užívat těžší osoba, musíte pořídit odpovídající schůdky, jinak budou nebezpečné nejen jí, ale také bazénu, který by mohly poškodit.

7415529668_67d2bb7780

  • Výběr podle výšky bazénu

O praktičnosti schůdků rozhoduje nejen jejich materiál či tvar, ale také rozměry. Musí být dostatečně široké i vysoké, je proto naprosto nezbytné vybírat je podle výšky bazénu. Nekupujte nikdy malé, ani příliš velké, co by výstup z vody spíše ztěžovaly, než aby ho usnadnily.

Při výběru bazénových schůdků myslete v prvé řadě na to, jak jsou bezpečné, vzhled řešte až posléze. Necháte-li se inspirovat dnešním článkem, pak jistě pořídíte typ splňující všechna očekávání.

 

publikováno: 10. 7. 2012
přečteno: 1256×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...