PR článek

Jaký typ garážových vrat je nejlepší? Záleží na konkrétním prostoru


Vyladěná vrata LOMAX

Chystáte výměnu garážových vrat, ještě jste se však nerozhodli pro konkrétní typ? Než se pustíte do studování jednotlivých parametrů, na chvíli můžete zapomenout na vrata a zamyslete se nad garáží – jaké má rozměry, volný prostor nebo způsob vytápění. Každý typ vrat se hodí do jiného prostoru. Největší český výrobce garážových vrat LOMAX se zabývá vývojem a výrobou sekčních, posuvných, rolovacích, dvoukřídlých i průmyslových vrat. Jestli chcete vědět, jaký typ je nejvhodnější právě pro vaši garáž, odbornící z firmy LOMAX vám rádi poradí.

Sekční vrata šetří prostor a dobře izolují

Sekční garážová vrata LOMAX jsou složená z panelů, které zajíždějí pod strop. Po zajetí tak ničemu nepřekáží a umožňují naprosto bezproblémový pohyb z vnější i vnitřní strany. Vynikají nadprůměrnou akustickou i tepelnou izolací, díky které ušetříte za vytápění. Sekční garážová vrata jsou vhodná do vytápěných garáží s důrazem na volný pohyb, ale i snadnou montáž. Navíc umožňují instalaci bez stavebních úprav - během několika hodin budete mít hotovo.

Sekční vrata LOMAX 

Posuvná vrata – dveře i garážová vrata v jednom

U posuvných garážových vrat panely nezajíždějí pod strop, ale do boku. Plní rovněž funkci vchodových dveří a umožňují vstup bez otevření celých vrat. Tento typ volte především v případě, pokud přes garáž vstupujete do dalších obytných prostor či do zahrady. I posuvná vrata umožňují instalaci bez stavebních úprav.

 Posuvná vrata LOMAX

Rolovací vrata zajistí volné místo pod stropem

Ačkoliv jsou posuvná a sekční vrata nejmodernějšími a nejoblíbenějšími typy garážových vrat, tradiční rolovací vrata mají stále své příznivce. Hodí se především pro velmi malé garáže, které vyžadují zachování co největšího prostoru. Rolují se do prostoru nadpraží, takže i stropní prostor zůstává volný.

 Rolovací vrata LOMAX

Dvoukřídlá vrata – klasika, která neomrzí

Hlavními přednostmi klasických dvoukřídlových vrat jsou jednoduchá konstrukce, snadná údržba, vysoká ochrana před vniknutím i zajímavý vzhled. Instalace dvoukřídlých vrat se kvůli tepelným ztrátám doporučuje především pro samostatně stojící garáže, které nejsou součástí obytných prostor. Pokud je však garáž zároveň prostorem například pro vaši dílnu, oceníte spíš sekční, posuvné či rolovací vrata.

 Dvoukřídlová vrata LOMAX

 

Průmyslová vrata nejen pro nákladní automobily

Pokud hledáte garážová vrata, která vydrží náročný každodenní provoz, průmyslová garážová vrata jsou jasnou volbou. Hodí se pro sklady, haly, autoservisy a všude tam, kde je velký důraz na bezpečnost, spolehlivost a dlouhou životnost. Průmyslová vrata jsou vhodná pro uložení osobních automobilů, ale také dodávek, nákladních automobilů i kamionů.

 Průmyslová vrata LOMAX

Když nyní víte, pro jaký typ garáží se jednotlivé typy garážových vrat hodí, vraťte se v myšlenkách ke své vlastní garáži. Je malá, střední nebo velká? Je vytápěná s důrazem na maximální izolační vlastnosti? Vyžadujete volný prostor před garáží, kolem stěn či nad stropem? Vždy si vybírejte pouze typ vrat, který pro vaši garáž bude ten nejvhodnější.

 

publikováno: 7. 6. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.