PR článek

Je lepší při prodeji oslovit více realitek nebo jednu s kvalitními referencemi?


2 RD Berkova

Čím dále více lidí pro prodej své nemovitosti využívá služeb realitních kanceláří. Zkušená realitka, která se může pochlubit stovkami referencí, vám zajistí inzerci nemovitosti na webech, kde si jí zájemci hned všimnou. Domluví za vás prohlídky a vyřídí i veškerou další komunikaci. Spolupráce se spolehlivým makléřem nabízí jen samé výhody. Proč se tedy omezit jen na jednoho? Proč neoslovit hned několik kanceláří, abyste pokryli ještě více kanálů a oslovili ještě větší množství potenciálních kupců? Podobné otázky si kladli i manželé Gelnarovi, kteří chtěli prodej urychlit a nevěděli, zda oslovit jednu nebo více realitních kanceláří.

Reference je potřeba kontrolovat u všech realitek

Když se rozhodnete oslovit více realitek najednou, je třeba se připravit na případné komplikace. Kromě toho, že byste měli vždy zkontrolovat jejich reference, aby náhodou vaši nemovitost nenabízela neseriózní realitka, měli byste se připravit také na:

Pokud vás prodej nemovitosti už unavuje a chcete ho co nejvíce urychlit, můžete se obrátit na více realitních kanceláří. V ideálním případě se už možná brzy budete radovat z úspěšné transakce, také si ji ale můžete pěkně zkomplikovat. Může nastat více problémů, na které byste si měli dát pozor:

  • dezinformace ze strany makléřů. Aby vaši nemovitost sami prodali a v pomyslném závodě předehnali ostatní zprostředkovatele prodeje, můžou přistoupit k poskytování nepřesných informací. Nemusí jít jen o špatně komunikované rozměry (byt je ve skutečnosti menší), ale i cenu (dům je v praxi dražší). Případní zájemci, kteří uvidí několik nabídek s rozdílnými údaji, hned znejistí.
  • jakmile vámi oslovení makléři inzerovat nemovitost na známějších webech, může se stát, že si zájemci budou myslet, že o vaši nemovitost nikdo nestojí. Proč byste jinak tak zoufale plnili realitní portály mnoha nabídkami, navíc s rozdílnými cenami? Ve výsledku bude nemovitost působit neseriózně.
  • v neposlední řadě je také potřeba myslet na problémy při splácení rezervací. V jednom momentě mohou rezervaci zaplatit klidně dva a více zájemců. Vyhovět však můžete jen jednomu. Ostatní na vás klidně mohou podat žalobu a chtít náhradu škody.

Reference vám napoví, zda realitce můžete svěřit exkluzivní zastoupení

Prodej bez komplikací vám zajistí spolupráce s prověřenou realitní kanceláří, jejímž makléřům můžete věřit. Když vsadíte na zkušenost a spolehlivost, nebudete se muset bát zbytečných komplikací. Každá dobrá realitní kancelář sice bude pravděpodobně požadovat uzavření výhradní smlouvy na prodej nebo pronájem Vaší nemovitosti. Taková kancelář Vás ovšem nebude nutit pod různými záminkami uzavírat danou smlouvu na nesmyslně dlouhou dobu. Pokud si chce udržet stálé a spokojené klienty, je přímo v jejím zájmu, aby prodej vaší nemovitosti provedli rychle a bez průtahů. Jedině tak bude moct také sbírat pozitivní reference, kterými se vy následně můžete řídit.

Při rozhodování, zda využít jednu nebo více realitních kanceláři pro prodej nemovitosti, se můžete přiklonit k oběma stranám, manželé Gelnarovi však nyní už mají jasno. Exkluzivní smlouvu uzavřeli s brněnskou realitní kanceláří PATREAL a s prací jejích makléřů byli velmi spokojeni.

publikováno: 11. 8. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.