Konferenční stolek vybírejte pečlivě a vsaďte na kvalitní materiál


Také u konferenčního stolku je docel důležitým faktorem jeho výška.

Konferenční stolek patří mezi základní vybavení standardně zařízeného obývacího pokoje. V současné době je na trhu k dostání velké množství typů lišících se nejen materiálem, z něhož jsou vyrobeny, ale také velikostí i tvarem. Moderní konferenční stolky zdaleka nejsou jen obdélníkového nebo oválného tvaru. Čím se tedy řídit při výběru?

Při výběru konferenčního stolku je nutné brát v potaz místnost jako celek a nerozhodovat se pouze na základě toho, jak moc se vám vytipovaný kousek líbí, nebo nelíbí. Ve výsledku by se totiž mohlo stát, že vybraný stolek nezapadne do stávajícího stylu obývacího pokoje a bude rušivým prvkem celkového vzhledu místnosti. I přesto je ale dobré pamatovat také na jeho praktické parametry.

Moderní konferenční stolky – rozmanité materiály, tvary a velikosti

Konferenční stolek slouží k odkládání šálků, skleniček a talířků. Na to byste měli pamatovat při jeho výběru. Nemá smysl pořizovat příliš velký a naopak příliš malý. Orientujte se podle toho, kolik lidí u něj sedává, tedy kolik nádobí se na něm může naráz sejít. Z materiálů se v dnešní době do popředí dostávají především dřevotřískové směsi imitující skutečné dřevo. Tomu byste však měli dát přednost. Nejen že lépe vypadá, ale také vykazuje delší životnost a lepší odolnost. Dále mohou být konferenční stolky ze skla, kovu, plastu či proutí (typicky ratanový nábytek).

2226579060_62aab9cc6b

Konferenční stolek nemusí být jen z jednoho materiálu, oblíbené jsou kombinace se sklem či kovem. Sklo je elegantní, na druhou stranu však myslete na to, že je potřeba ho každý den čistit, protože je na něm vidět každý otisk i položení hrníčku. V otázce tvaru najdete na trhu oblé i hranaté linie, volte podle toho, jaký je ostatní nábytek v obývacím pokoji, především pak sedací souprava (s tou by měl konferenční stolek tvořit celek). I když je kontrast doménou moderního bydlení, týká se spíše barevného provedení a střídání jednotlivých typů linií svědčí pouze velkým prostorům. Z výše uvedeného vyplývá, že je příhodné pořídit konferenční stolek ve chvíli, kdy nakupujete ostatní nábytek určený do obývacího pokoje. Pokud váháte ohledně velikosti, dají se pořídit i rozkládací typy.

122075978_0882bac86c

  • Jak vysoký by měl konferenční stolek být?

Nejpraktičtějším parametrem je výška konferenčního stolku. Pokud ho chcete využívat vyloženě jako odkládací plochu, můžete zvolit moderní nízké provedení. V opačném případě se rozhodujte podle rozměrů sedačky. Obecné pravidlo určuje, že deska stolku by měla být zhruba ve stejné výšce jako kolena těch, co u něj sedí. Můžete však pořídit i typ, co lze nastavovat dle potřeby.

Konferenční stolek je praktickým a zároveň estetickým doplňkem interiéru. Skloubit tyto dvě hlavní vlastnosti nebývá jednoduché, avšak není to nemožné. Nechte se inspirovat doporučeními z dnešního článku a budete o krok blíže cíli – tedy konferenčnímu stolku, co vás nadchne.

 

publikováno: 18. 7. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.