Koupelnový nábytek – trendy pro rok 2012


Koupelnový nábytek – trendy pro rok 2012

Bez útulně, funkčně a moderně zařízené koupelny si mnozí neumí představit spokojené bydlení. Někteří se při zařizování této důležité místnosti řídí pouze svým vkusem a instinktem, jiní se rádi inspirují tipy, které do světa vypouští jak výrobci koupelnového vybavení, tak designéři a další odborníci. Jaké trendy budou aktuální pro koupelnový nábytek v roce 2012?

Koupelnový nábytek ovlivňuje celkovou praktičnost daného prostoru. Měl by být proto plně vyhovující požadavkům dané domácnosti. Neméně důležitým faktorem je samozřejmě i jeho vzhled, díky němuž dostává koupelna svou jedinečnou tvář a styl. Rok 2012 navazuje v tomto ohledu na již nastavený a stále více vyhledávaný trend využívání přírodních materiálů, motivů a barev, které symbolizují klid a harmonii.

Koupelnový nábytek – rozhodují barvy, rozměry i tvar

Jak už bylo připomenuto na řádcích výše, koupelnový nábytek musí vyhovovat nárokům, které má na koupelnu konkrétní domácnost. S tím souvisí především vzhled, ale také rozměry, velikost a celkové uspořádání. Pokud chcete, aby vaše koupelna byla trendy, pořiďte si koupelnový nábytek, do kterého se uloží téměř všechny věci, které by měly být při ruce, ale neměly by překážet volným položením v místnosti. V případě menších koupelen se vyplatí hledat koupelnový nábytek, který bude využívat koupelnu i do výšky. Co největší zachování volného prostoru je v moderním bydlení jednou z priorit.

Co se týče barev, pak koupelnový nábytek moderního vzezření zastupuje především již vzpomínaný odkaz přírody. To znamená, že se trendy přiklánějí spíše k neutrálním (případně teplejším) barvám. Namátkou stačí zmínit béžovou, okrovou, žlutou, zemitou, šedou, odstíny hnědé, zelené, modré apod. Barvy koupelnového nábytku jsou podle designérských doporučení spíše tlumenějšího rázu, v případě potřeby se dají kombinovat s výraznějšími obklady a dlažbou či výmalbou stěn. V otázkách tvarů jednotlivých kusů koupelnového nábytku pak vítězí spíše hrany, které dodají interiéru punc originality, elegance a lehkosti.

Moderní koupelnový nábytek je ze dřeva i plastu

Stěžejním parametrem koupelnového nábytku je také materiál, ze kterého je vyroben. I v tomto ohledu se odráží moderní směřování k přírodě, a tak je trendy koupelnový nábytek vyráběn z různých dřevin, kde pomyslný vrchol představuje exotické dřevo, nejlépe v kombinaci s kameninou (desky skříněk, umyvadla apod). Mimo to se v koupelnách objeví i plast, co je levnější variantou, v rámci které lze různé jiné materiály napodobit.

Jak je vidno, trendy roku 2012 navazují na uplynulých 12 měsíců, během kterých se stále více upevňovalo přesvědčení, že moderní koupelna je spíše malým domácím relaxačním centrem než pouhou nezbytnou a praktickou místností. Orientace k přírodě předpokládá, že koupelnový nábytek pomáhá dotvořit pocity klidu, co by měl pobyt v těchto místech navozovat. V jednoduchosti je krása, i tak by se dalo shrnout vše, co ovlivní koupelnový nábytek v roce 2012.

 

publikováno: 2. 1. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.