Koupelnový nábytek pomáhá vytvořit útulné prostředí


Koupelnový nábytek pomáhá vytvořit útulné prostředí

Zásady moderního bydlení vnášejí i do dříve opomíjených místností punc originality a dostatečného pohodlí. Stejně tak je tomu i v případě koupelny, která prošla zásadním vývojem. Požadavky jsou na ní momentálně velmi vysoké, protože musí být nejen funkční a praktická, ale také příjemná a hezká. I proto se nábytek do koupelny stává stále žádanější.

Koupelnový nábytek zdaleka není jen skříňka pod umyvadlo či koš na špinavé prádlo. Možnosti i nabídky výrobců jsou mnohem rozsáhlejší. I když je jasné, že majitelé menších panelákových koupelen budou muset svou fantazii v tomto ohledu velmi výrazně omezovat. Nábytek do koupelny pomáhá dotvořit atmosféru plnou relaxace, ale je potřeba mít samozřejmě pro jeho umístění dostatek volného prostoru.

Jaký koupelnový nábytek je možné pořídit?

Momentální trh s vybavením určeným do bytu nebo domu je obsáhlý, a tak není žádný problém zařídit i koupelnu tak, aby splnila všechna očekávání a byla místem, kde je možné relaxovat a provádět potřebnou hygienu bez komplikací. Skříňka pod umyvadlo je běžným standardem, vedle ní jsou však k dostání i různě řešené policové systémy, pracovní desky, komody, závěsné skříňky, do velkých místností se mohou použít i křesla, židle a další sedací nábytek do koupelny. Jednotlivé typy mohou být volně stojící (pevné i mobilní) či vestavěné.

Někteří výrobci také nabízejí možnost nechat si koupelnový nábytek vyrobit zcela na míru, což ocení nejen majitelé koupelen atypických tvarů, ale také kreativci, co chtějí vybavení nápadité a nevšední. Co se týče materiálu, ten je samozřejmě takový, co nepodléhá vlivům z působení vlhka a vody jako takové. Nábytek do koupelny je tedy vyráběn nejčastěji z odolných MDF desek, skla, laminátu či plastu, výjimečné nejsou ani exotické dřeviny nebo dřevo se speciální úpravou.

Nábytek do koupelny – výběr

I když je pro většinu lidí nejdůležitější, zda se jedná o levný koupelnový nábytek, je třeba věnovat pozornost i dalším kriteriím, a to především tomu, zda se skutečně jedná o vybavení určené pro koupelny. Uvažujete-li, že nepotřebnou komodou z ložnice zvětšíte úložné prostory právě v koupelně, můžete být po čase zklamáni, že nábytek bude podléhat plísním a dalším neduhům vznikajícím právě ve vlhkém prostředí. Při výběru tedy sledujte:

  • odolnost vůči vlhkosti
  • jak se nábytek udržuje
  • praktičnost a funkčnost
  • kvalitu zpracování (především v namáhaných místech)
  • rozměry
  • styl a vhodnost do stávajícího koupelnového interiéru

Vybrat správný koupelnový nábytek není vůbec složité, pokud víte, co od vybavení očekáváte a k jakým účelům má sloužit. Vysoce moderní kousky mohou být dominantním estetickým prvkem místnosti, vždy je ale potřeba pamatovat na funkčnost, která by měla zůstávat rozhodujícím kritériem při nákupu, a také na to, aby nábytek do volného prostoru příliš nezasahoval.

 

publikováno: 21. 11. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.