Kovové garnyže jsou trendovým doplňkem s dlouhou životností


garnyže 2

Zapomeňte na plastové garnyže, které byly dlouhou dobu velkým hitem. Už ani klasické dřevěné nejsou jedničkou na trhu. A na hliníkové nepomýšlejte už vůbec. Momentálně interiérům dominují ty kovové. Často se na tyče na záclony a závěsy zapomíná a dokupují se až jako poslední, to je však špatně: počítat by se s nimi mělo hned od začátku, aby perfektně zapadly k dalšímu zařízení interiéru. 

 

 

Jsou to dekorace a bytové doplňky, co dělá domov domovem, a co dokáže interiér zútulnit tak, aby v něm bylo příjemně každému. Záclony a závěsy tedy plní funkci jak z praktického, tak z estetického hlediska. A bez garnyží by to nešlo.

Kovové garnyže s dlouhou životností

Proč nahradil výše zmiňované materiály právě kov? Odpověď je jednoduchá. Hliník a plast ztratily po čase svůj vzhled, opotřebovaly se a byla potřeba výměna. U dřevěných bylo riziko zase ve změně barvy, případně škůdcích dřeva. U kovových garnyží nehrozí ani jedno z toho – svůj původní vzhled mají dlouho, opotřebování také nehrozí, životnost mají kolem třiceti let a také skvěle vypadají. Pro svůj domov si můžete vybrat s garnyží s klasických vzhledem, extravagantní, případně také ty, jež zaujmou nezvyklým tvarem.

Nápadité kovové garnyže

Kovové garnyže neobvyklých tvarů, netradiční prvky i zajímavá povrchová barva – to vše je k dispozici a stačí jen vybrat. Věci bez nápadu vynechte, pro váš interiér vyberte něco, co mu dodá jedinečný vzhled.

garnyže 

  • Perfektně vypadají dvouřadé garnyže, na něž jednoduše upevníte záclony i závěsy
  • Neobvykle působí hranaté garnyže (lze sehnat v provedení jedné i dvou řad)
  • Pečlivě vybírejte i koncovky: elegantně jednoduché nebo řešené neobvyklými tvary a zdobením
  • Často existuje i možnost, že si garnyže můžete sestavit z jednotlivých prvků sami
  • Nejoblíbenější jsou galvanicky upravené tyče – to umožňuje, aby povrch vypadal třeba jako saténový nikl, onyx, chrom, nerez, měď, mosaz i zlato
  • Na výběr máte kromě klasických garnyží i minigarnyže, kavárenské tyče nebo vitrážky

Cena není vysoká

I když se mnohé doplňky prodraží, není to případ kovových garnyží. Jejich cena je o něco vyšší, než v případě dřevěných, ale můžete si být jistí, že v průběhu let nezmění barvu a navíc i životnost je delší.

    Cena za 2 metry  
  Dřevěné     od 150 Kč
  Plastové   od 220 Kč
  Kovové   od 250 Kč
  Hliníkové     od 700 Kč


Ceny se samozřejmě odvíjí od toho, jaký model si vyberete. Pokud vám postačí základní modely, výsledná suma bude příznivá, u těch luxusnějších už budete muset sáhnout do kapsy o něco hlouběji.

 Sledujte Chytré bydlení také na Facebooku!

publikováno: 19. 1. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.