Krmítko pro ptáky, které vyrobíte z PET lahve


ptaci v krmítku

Ukázali jsme vám 6 různých způsoby provedení krmítka pro ptáky. Možností je opravdu spousta a při dodržení základních požadavků na rozměry a ochranu před vysypáním krmiva můžete vyrobit krmítko téměř z čehokoliv. Na závěr pro vás máme jednoduchý tip na krmítko, které vyrobíte během několika minut z PET lahve a udělá vám stejně dobrou službu jako náročnější či kupovaná krmítka, jen tak dobře nevypadá.

(Podívejte se na přechozích 6 tipů na ptačí krmítko)

Krmítko z PET lahve

Výroba ptačího krmítka z pet lahve vám zabere opravdu jen několik minut. Existuje hned několik způsobů, včetně komplikovanějších, která jsou vybavena i stříškou či bidýlkem. Do spodní části PET lahve ostrým nožem vyřízněte dostatečně velký otvor, totéž na druhé straně.

Do spodní části nasypte směs krmiva pro ptáky, rozhodně nesmí chybět slunečnice. Do víčka PET lahve můžete navrtat malý otvor a připevnit do něj šroub s očkem, aby se dalo celé krmítko snadno zavěsit. I když jednoduché krmítko pro ptáky z plastové lahve nevypadá nejlépe, udělá stejnou službu jako náročnější krmítka. Proto se hodí zejména do větších zahrad, kde na krmítka není příliš vidět.

 krmítko z PET lahve

Věříme, že vám fotografie poslouží jako zdroj inspirace a rozhodnete se pro výrobu nebo pořízení vlastního krmítka. Zima je pro ptactvo náročným obdobím a instalací krmítek či budek jim uděláte obrovskou službu.

publikováno: 21. 11. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.