Luxusní koupelny – 5 trendů, o kterých byste měli vědět


luxus koupelně

Koupelna je místem relaxace. Místem, kde svůj den začínáme i končíme. Současně jde o prostor, který nás reprezentuje. Pusťte se do realizace luxusní koupelny s krásným koupelnovým nábytkem, sanitární technikou a dalším vybavením, které podtrhne její honosnost. I v oblasti luxusních koupelen sledujeme různé trendy a inovace, které ovlivňují výslednou podobu místnosti. Sepsali jsme pro vás 5 hlavních trendů, o kterých byste při zařizování nové koupelny v luxusním stylu měli vědět.

1. Dřevěný koupelnový nábytek z masivu

Základem luxusních koupelen jsou kvalitní materiály. Stále výraznějším trendem je používání koupelnového nábytku z masivního dřeva, u kterého vyniká jeho přirozená textura. Nábytek je těžký, proto u něj nehrozí riziko převrhnutí. Bývá opatřen kvalitní povrchovou úpravou, která zajistí dobrou odolnost vůči vlhkosti a vodě. Dřevěný koupelnový nábytek se vyrábí z buku, smrku, ale třeba i z palisandru.

Levné koupelnové skříňky z dřevotřísky do luxusních koupelen zkrátka nepatří. Hledáte-li jednobarevné koupelnové skříňky v lesklém či matném provedení, vyberete si i z kvalitních laminovaných dřevotřískových či dřevovláknitých desek. Pokud však dáváte přednost přírodnímu vzhledu, místo imitace si pořiďte nábytek z masivního dřeva.

Dřevěný nábytek

2. Bezvaničkové sprchové kouty s podlahovými žlaby

Pokud si budete zařizovat novou luxusní koupelnu se sprchovým koutem, zaměřte se na bezvaničkové provedení. Tento trend sledujeme už několik let, obliba sprchových koutů bez vaničky přitom stále roste. Důvodů je hned několik. Takzvané walk-in sprchy vypadají opravdu honosně a skvěle ladí se zbytkem koupelny. Vaničky sprchových koutů obvykle narušují celkový koncept koupelny, navíc bývají vyvýšené a opticky oddělené od zbytku místnosti. To v případě bezvaničkového provedení nehrozí.

Sprchové kouty bez vaničky jsou především praktické – snadno se udržují, instalují a pohodlně používají. Základem bezvaničkových sprchových koutů jsou podlahové žlaby, které zajišťují odtok vody do kanalizace. Na trhu narazíte na podlahové žlaby v různém provedení, oblíbené jsou především luxusní typy s nerezovými perforovanými rošty, ale třeba i s rošty pro vložení skla, kamene či mosazi.

3. Skleněné a nerezové mozaiky

Výběr vhodných obkladů a dlažeb je samozřejmě důležitý i v případě luxusních koupelen. Kromě obkladů z přírodního kamene, které jsou oblíbené již několik let, se mezi poslední trendy řadí skleněné a nerezové mozaiky. Ty dokáží opticky rozšířit i malé koupelny, díky odrazu světla pak rozzáří celou místnost.

Skleněné mozaiky se obvykle vyrábí ze skla tlustého 8 mm, které se brousí a leští. Na trhu narazíte na luxusní mozaiky v různých barevných kombinacích včetně chromu či zlaté povrchové úpravy. Stále častěji v moderních koupelnách narazíte i na nerezové mozaiky, které se prokládají s těmi skleněnými a vytváří zajímavý 3D efekt.

4. Moderní technologie – bezdotyková tlačítka

Moderní technologie ovlivňují i trendy v oblasti koupelen. Luxusní koupelny jsou vybaveny různými elektronickými zařízeními, které usnadňují používání a zvyšují komfort. Osvětlení či systém odvětrávání může být zapojen do inteligentního systému Smart Home, který umožní ovládání na dálku. Do systému je možné zapojit i koupelnové vytápění, takže bude místnost vyhřátá ještě předtím, než se vrátíte domů z práce. Trendem posledních měsíců v oblasti moderních technologií je instalace bezdrátového audio systémů, díky kterému si můžete při pobytu v koupelně vychutnat poslech oblíbené hudby.

Pozadu nejsou ani výrobci sanitární techniky, kteří se snaží neustále vyvíjet nové systémy, které usnadní používání sprchy či toalety. Například břeclavská společnost ALCAPLAST před nějakou dobou představila inovativní systém bezdotykových tlačítek pro splachování toalety, za který získala významná světová ocenění. Bezdotyková tlačítka se instalují do předstěnových instalačních systémů, jsou vidět i v noci a umožňují sepnutí splachování pouhým přiblížením ruky. Takové řešení nejen že dobře vypadá, navíc zvyšuje úroveň osobní hygieny.

Night light tlačítka

5. Bronzové baterie a doplňky

Luxusní koupelny jsou často typické pro své kontrasty a kombinování nových technologií s léty prověřenými klasickými přístupy. Po boku moderních sanitárních systémů tak stojí i bronzové baterie a doplňky, které se vrací do minulosti a připomínají honosnost viktoriánského stylu. Před realizací nové luxusní koupelny byste se tak měli rozhodnout, má-li nový prostor vypadat moderně a minimalisticky, nebo spíše honosně ve stylu luxusních koupelen z 19. století.

Bronzový kohoutek

Ať už dáváte přednost moderním technologiím, nebo spíše ověřené klasice, výběr nábytku, obkladů, dlažeb i sanitární techniky nepodceňujte. V obou případech je základem realizace luxusní koupelny používání kvalitních materiálů, které vynikají z hlediska estetiky, ale také vlastností.

publikováno: 8. 2. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.