Luxusní koupelny za pár korun – jak zařídit, aby levná koupelna vypadala honosně


luxusní koupelny0

Pokud si myslíte, že luxusní koupelny patří jen do domů a bytů nejbohatších, přesvědčíme vás o opaku. I levná koupelna bude vypadat honosně, když ji doplníte vkusným nábytkem, chromovanými doplňky nebo správným osvětlením. S nízkým rozpočtem dokážete kouzlit, stačí mít smysl pro detail a k tomu několik osvědčených tipů. Díky nim se průměrná levná koupelna promění v luxusní.

Luxusní koupelny jsou jednoduché a čisté

Když otevřete aktuální katalogy koupelnových studií, zjistíte, že i ty nejluxusnější interiéry staví na jednoduchém designu a čistotě. Vedou přírodní materiály, dále kov, sklo nebo jednoduché jednobarevné obklady a dlažby. Na ústupu jsou plastové doplňky, které působí lacině. Pokud použijete materiál z kovu, kamene nebo skla, okamžitě vytvoříte dojem luxusní koupelny.

Obklady z přírodního kamene jsou drahé, na trhu jsou ale k dispozici povedené imitace, které vynikají odolností a snadno se udržují. Pěkná rozměrná zrcadla nebo jednoduché obklady také nebývají drahé. Každá honosná místnost ale musí být čistá a udržovaná. Když se bude levná koupelna lesknout, příjemně vonět a obejde se bez zaschlých kapek vody a špinavých spár, bude mít k luxusnímu vzhledu velmi blízko.

Luxus spočívá v jednoduchosti a čistotě

Vyměňte plast za sklo a kov

Pokud chcete dosáhnout vzhledu luxusní koupelny, vyměňte některé plastové komponenty za kovové nebo skleněné. Nádobky, poličky nebo háčky na ručníky pořídíte v kvalitním provedení za několik set korun a uděláte s nimi velkou parádu.

Pokud se zbavíte nevzhledných plastových vpustí na podlaze a vyměníte je za moderní podlahové žlaby, nikdo nebude mít podezření, že vaše koupelna byla levná. Podle společnosti Alcaplast, která je jedničkou na trhu sanitární techniky, zájem o nerezové podlahové žlaby neustále roste. Zákazníci oceňují především možnost výběru různých designových provedení roštů, kombinaci materiálů a také snadnou údržbu.

Levná koupelna a výběr správného osvětlení

Výběr osvětlení je při výstavbě nebo rekonstrukci naprosto zásadní. Asi tušíte, že umístění jedné zářivky s nepřirozeně bílým světlem nebude působit zrovna dojmem vysokého standardu. Doporučujeme nainstalovat větší počet světel s nižším výkonem a teplejší barvou světla. Intimní osvětlení ve žlutých tónech působí relaxačně a je součástí takřka každé luxusní koupelny.

Světlo zaměřte na tu část koupelny, která vypadá nejlépe. Máte krásné velké zrcadlo, ale se vzhledem vany nejste spokojeni? Není nic jednoduššího, než jej zvýraznit moderním zrcadlovým osvětlením a vyzdobit okolí interiérovou dekorací. Při návštěvě budou všichni chválit nádherné zrcadlo a nedostatků kolem vany si ani nevšimnou.

Stačí pár detailů a budete mít luxusní koupelnu

Zaměřte se na detaily

Pokud se zaměříte na detaily, utratíte jen pár stovek a vzhled interiéru výrazně zlepšíte. Vaše rekonstrukce nebo výstavba nekončí výběrem nábytku, toalety, vany, osvětlení a obkladů. Po dokončení stavebních úprav projevte svou kreativitu barevně slaďte ručníky, ozdobte prostor pokojovými květinami nebo svíčkami. Pokud používáte předstěnové instalační systémy, vybírejte z různých typů ovládacích tlačítek v nerezových či plastových provedeních.

Levná koupelna – skryjte hlavní nedostatky

Dosáhnout vzhledu luxusní koupelny není ve výsledku vůbec složité. Kouzlo spočívá v odstranění nebo skrytí všeho, co na první pohled působ lacině. Pokud naopak některé části koupelny zvýrazníte a doplníte kvalitními produkty sanitární techniky, posunete vzhled interiéru o několik úrovní výš.

Schovejte nepoužívanou kosmetiku, čisticí prostředky uložte do skříně, pořiďte nové větrací mřížky a nábytek opatřete hezkými dvířky. Nebojte se investovat do maličkostí, které se zdají být na první pohled nedůležité. Síla spočívá v detailu, úpravy zaberou jen chvilku a levná koupelna se záhy promění v luxusní.

publikováno: 16. 2. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.