PR článek

Maminky v porodnici usínají klidněji. I díky Alcaplastu


_MG_0819JPG

Novorozeneckému oddělení nemocnice v Břeclavi bude nově sloužit i díky podpoře společnosti Alcaplast dalších patnáct monitorů dechu pro miminka. V pátek 18. srpna 2017 je tamnímu řediteli Jiřímu Jurníkovi předala za účasti sponzorů a médií ředitelka Nadace křižovatka Štěpánka Pokorníková.

„Hodnota daru, který jsme nemocnici předali, je bezmála devadesát tisíc korun," uvedla Pokorníková, jejíž nadace v České republice působí už déle než dvacet let a za tu dobu předala do dvaaosmdesáti českých nemocnic monitory za asi sedmadvacet milionů korun.

„Jen vloni šlo o šest set deset monitorů za jeden a půl milionu. V letošním roce jsme již nyní loňský počet téměř dohnali," překvapila ředitelka Nadace křižovatka. Jak připomněla, projekt Maminko, dýchám je jedním ze dvou klíčových, které nadace zaštiťuje.

„Druhý projekt cílí na novopečené maminky miminek, které si monitory po vyzkoušení mohou zapůjčit i domů. Naším cílem je vlastně podpora prevence syndromu náhlého úmrtí novorozenců. Ti jsou nejvíce ohroženi právě v prvních šesti měsících života," osvětlila Pokorníková.

_MG_0780JPG

Její slova potvrdil také ředitel břeclavské nemocnice Jiří Jurník. „Jsme rádi za každou podanou ruku a za každý dar, který nemocnice dostane. Tyto monitory jsou důležité proto, že chrání životy nejmenších tvorečků, kteří přicházejí na svět. Právě oni jsou ohroženi syndromem, jenž bez jakýchkoliv dřívějších příznaků končí jejich nevysvětlitelnou smrtí," přiblížil Jurník. „Každý zachránění život je velmi důležitý a monitory dechu nám tuto záchranu umožňují," doplnil.

Zdroj: Alca plast s.r.o.

publikováno: 18. 8. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.