Moderní obývací stěny jsou variabilní a vzdušné


4177006400_8f0f974c78

Obývací stěny dnes připomínají spíše skládačky, než cokoliv jiného. Mohutným skříňkám odzvonilo s příchodem plochých televizí. Moderní design využívá čistých linií, minimalismu, případně zajímavých a naopak výrazných detailů. Úsporný styl se těší popularitě, využijte i vy variability a složte si obývací stěnu přesně podle vašich představ.


 

Obývací stěny nejsou záležitostí jedné sezony, ale předpokládá se, že budou sloužit dlouhá léta. Dá se tedy očekávat, že časem vás přepadne touha něco změnit nebo inovovat. Právě proto jsou sektorové obývací stěny výhodné – snadno je totiž rozšíříte nebo přemístíte. Drobná změna tak může znamenat zcela nový vzhled. S novými doplňky pak proměníte místnost dokonale.

Jaké jsou moderní obývací stěny?

Nábytek v obývácích už neslouží k ukládání ložního prádla a vystavování porcelánových servisů. Typické nízké komody a úzké závěsné skříňky dávají prostor jen pro to nejnutnější, prim tedy hraje elektronika v čele s televizí. Ve vzhledu obývacích stěn se vlastně celkově odráží životní styl – uvolněný, odlehčený, s využitím moderních materiálů. Není to už jen dřevo v kombinaci se sklem, oblíbený je kov (nebo alespoň kovové prvky), lamino nebo kalené sklo. 

U mnohých stěn nenajdete ani úchytky, a pokud ano, pak mají jen dekorační funkci. Využívá se totiž systému, jenž otevře skříňku pouhým dotykem ruky, případně jsou vybaveny posuvnými drážkami. Nebojte se výraznějších designových prvků – nikdy jich ale nenechávejte více pohromadě, protože b mohly působit rušivě a zkazili by celý dojem.

 Fotolia_47085141_XS

Podle čeho vybrat stěnu

  • podlaha: pokud máte tmavou podlahu, pak volte kontrastní obývací stěnu. Tmavé prostory nepůsobí příjemně, a pokud je prosvětlíte vybavením, pak bude všechno tak, jak má být. Ke světlé podlaze se naopak nebojte pořídit tmavší nábytek.
  • barva stěn: vyhněte se přílišným kontrastům, aby se nic "netlouklo." Nepřehánějte to s divokými odstíny na stěnách. 
  • vybavení musí ladit: vzdušné skříňky rozhodně nepořizujte tam, kde je zbytek vybavení například v rustikálním stylu. 
  • prostor: množství skříněk, komod a polic přizpůsobte prostoru. V malých místnostech raději šetřete, ve větších se nebojte i větších skříní, které pokoj zútulní.

Pokud hledáte levnější variantu, pak vězte, že i pro vás se moderní kousek do obýváků najde velice snadno. Místo dřeva stačí zvolit jako materiál dýhu, která také působí příjemně. Záleží samozřejmě na počtu komponentů, ovšem základní sestavy najdete už v ceně kolem osmi tisíc. Rozsáhlejší dřevěná obývací stěna může potom přijít přibližně na třicet tisíc.

publikováno: 10. 12. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.