Moderní PVC podlahy nadchnou i ty nejnáročnější


PVC podlahy už nemusí znamenat ohyzdnou podlahovou krytinu, ale celkem moderní a zároveň jednoduché

Levné řešení podlahy může být pěkné a kvalitní zároveň. PVC podlaha všechny tři atributy splňuje. Současná nabídka je opravdu široká – od rozličných dekorů, přes různou šířku, až po speciální povrchovou úpravu. V žádném případě se tedy nejedná o přežitek z let minulých. 

Odolná PVC podlaha se kromě obytných místností hodí i do namáhaných prostor, jakými jsou třeba garáže. K dostání je také celá řada ozdob a příslušenství, díky nimž dostane novou podobu i ten nejtradičnější vzor.

Jak správně vybrat PVC podlahu

Jakmile se objevíte v oddělení s podlahovými krytinami, je třeba zamířit k sekci s odpovídající PVC podlahou: 

  • Bytová krytina: dle potřeby lze vybírat z obkladového PVC, standardního, s protiskluzovou úpravou povrchu či se zajímavou strukturou.  Většinou se doplňuje o bordury nebo dekorativní pásky.
  • Zátěžová krytina: odolnější, většinou protismyková s příměsí křemíku.

PVC podlahy se dále dají rozdělit na homogenní či heterogenní: prvně zmíněnou tvoří jen jedna vrstva probarvená v celé své výšce, u heterogenní jsou znatelné různé vrstvy. Můžete se setkat s krytinou se zvláštní vrstvou pěny jako podložkou – ta mívá výšku až 2mm a zaručuje měkkou a tichou chůzi.

Strach z PVC podlahy není na místě

U moderního PVC se nemusíte obávat změkčovadel, známých ftalátů, kvůli kterým panovaly v minulosti jisté obavy ohledně zdravotní nezávadnosti. V současnosti je základem skelné rouno, které dává krytině stálost a trvanlivost. Čím je jeho síť hustší, tím kvalitnější výrobek máte k dispozici. Ceněnou vlastností krytiny je její měkkost, kterou získá díky základní vrstvě mechanické pěny. Další vrstvu tvoří  polivinylchlorid na němž je natištěn vzor, povrch je pokrytý průhlednou nášlapnou vrstvou odolnou proti poškození. PVC podlaha se snadno udržuje, částečně izoluje, hodí se pro podlahové vytápění či do vlhkých prostor, ocení ji alergici a díky své příznivé ceně je dostupná pro každého.

Fotolia_25442216_XS 

Pokládka a údržba: obojí je snadné

Položení podlahové krytiny jde snadno a zvládnete to jistě i sami. PVC se dodává v metráži 1 – 1,5 metru či ve formě dlaždic. Základem je suchá podlaha bez nerovností a výstupků. Pokud máte podklad zvlněný, pak jej nejdříve vyrovnejte například samonivelační hmotou. 
Údržba je pak velmi jednoduchá – stačí vytřít či vysát a čas od času ošetřit povrch speciálním přípravkem. Jako u každé jiné podlahy je potřeba vyhnout se příliš agresivním čistidlům.

PVC podlaha se často zaměňuje za lino, ovšem krytiny jsou odlišné. To je vyrobeno z přírodních materiálů, čímž se navyšuje i jeho cena. PVC podlahy lze položit do jakékoliv místnosti, pro svou měkkost se hodí i do dětských pokojíků, kde jsou v kombinaci s podlahovým topením takřka ideální.

publikováno: 8. 11. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.