Moderní technologie na WC: sprchovací toalety i bezdotyková tlačítka


moderní wc technology

Žijeme ve světě plném moderních technologií, které nám usnadňují život, šetří čas a zvyšují úroveň komfortu při bydlení. Výrobci sanitární techniky a koupelnového vybavení nezůstávají pozadu a investují nemalé prostředky do vývoje neotřelých inovativních řešení. Některé se postupně stávají běžným standardem, jiné patří k high-end konceptům, které najdeme jen v těch nejluxusnějších domech nebo hotelech. Posaďte se, přehlídka moderních vychytávek pro WC právě začíná!

Moderní WC vás překvapí množstvím funkcí

Středobodem každé toalety je samozřejmě WC mísa. Pokud se doplní o bidetové sedátko, promění se v moderní sprchovací toaletu přinášející nové možnosti využití. Moderní klozety jsou vybavené pokročilými mechanickými i elektronickými systémy a překvapí vás počtem funkcí, které nabízí.

Sprchovací toalety nejsou pouhou kombinací obyčejného WC a bidetu. Postarají se o automatické zvednutí víka po příchodu do místnosti, automatické vyhřívání sedátka či účinné splachování a samočištění. Nejmodernější modely toalet jsou navíc vybaveny i funkcí masážního proudu nebo jemným osušením fénem. Toaletní papír pak v podstatě nebudete vůbec potřebovat.

Ovládejte sprchovací toaletu pomocí mobilního telefonu

Někteří výrobci sprchovacích toalet a bidetových prkének zašli ještě dál a představili možnost ovládání toalety pomocí mobilního telefonu nebo tabletu. Při použití WC už nemusíte hledat ovládací tlačítka po bocích klozetu. Stačí jen stisknout tlačítko na telefonu a spustit libovolnou funkci nebo program.

Prostřednictvím aplikace si na dálku předehřejete záchodové prkénko, zapnete odsávání pachů nebo čištění. Jednotliví členové domácnosti si mohou vytvořit i osobní profily a přednastavit si intenzitu, teplotu nebo šířku vodního proudu.

Díky bezdotykovým tlačítkům spláchnete přiblížením ruky

Pokud se po použití toalety dotkneme klasického mechanického ovládacího tlačítka splachování WC, hrozí riziko kontaminace a přenosu bakterií. Proto se už před nějakou dobou na trhu objevila bezdotyková ovládací tlačítka, která umožňují spláchnutí WC pouhým přiblížením ruky. Výrazným způsobem se zvyšuje úroveň hygieny, ovládání je pohodlnější a intuitivnější.

Už v roce 2018 na sebe strhla vlnu pozornosti podsvícená bezdotyková tlačítka NIGHT LIGHT od břeclavského výrobce Alcaplast, která uspěla v prestižním klání iF Design Award 2018. Výrobce vsadil na špičkový design a propojení s high-end technologiemi. Tlačítko lze přes mini USB konektor připojit k počítači a nastavit parametry času malého a velkého spláchnutí, délku dosvitu, intenzitu osvětlení nebo barvu. Díky podsvícení s RGB diodami mají uživatelé na výběr z 16 milionů barev, a tak si vzhled tlačítka snadno přizpůsobí stylu toalety či koupelny. Základní nastavení je pak dostupné i pomocí ovládacích prvků na zadní straně tlačítka.

SMART systémy využijete i v koupelně či na toaletách

Spousta domácností naskočila na vlnu SMART Home systémů pro řízení domácnosti. Díky tomu mohou na dálku nebo hlasem ovládat vytápění, osvětlení, stínicí techniku nebo domácí spotřebiče. Do SMART Home systémů ale můžete jednoduše připojit i vybavení v koupelně nebo na toaletě.

Regulace osvětlení na WC, automatické zapínání otopného žebříku, odložený start pračky nebo spuštění ventilace patří k základním funkcím, které dnes zvládne téměř každý systém pro inteligentní řízení domácnosti. Na trhu pak narazíte i na speciální moduly, které detekují případný únik vody a v případě potřeby automaticky uzavřou její přívod. Moderní technologie tak neslouží jen pro zlepšení komfortu bydlení, ale také zvýšení úrovně zabezpečení.

Odvětrávání přes záchodovou mísu

Častým neduhem mnoha toalet je nedostatečné přirozené odvětrávání, kvůli kterému zůstává zápach v místnost dlouhou dobu. Proto přišli výrobci sanitární techniky s řešením v podobě odtahu vzduchu přes záchodovou mísu. Moderní předstěnové instalační systémy s odvětráváním vyrábí i zmíněný výrobce Alcaplast. Ten do portfolia produktů zařadit inovativní předstěnové systémy ALCA s označením „V“, které jsou uzpůsobené pro instalaci speciálního ventilátoru zajišťujícího efektivní odtah znečištěného vzduchu. Pořídíte-li si toaletu vybavenou systémem odvětrávání, na nepříjemný zápach si ani nevzpomenete.

Společnost Alcaplast soustavně pracuje na vývoji předstěnových instalačních systémů a splachovacích modulů a nabízí řadu moderních vylepšených typů. V nabídce naleznete například speciální SLIM moduly vhodné do malých prostor nebo instalační systémy ECOLOGY se spotřebou vody jen 2 litry na malé a 4 litry na velké spláchnutí bez snížení funkčnosti oplachu.

Některé moderní vychytávky (například sprchové toalety s ovládáním přes telefon) jsou extrémně nákladné, jiné jsou naopak dostupné i bez větších investic. Jednoduchý systém SMART Home, bezdotyková ovládací tlačítka nebo inovativní předstěnové systémy jsou k vidění ve stále více domácnostech a pořídit si je můžete také vy. 

publikováno: 15. 5. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.