Moderní vila spojuje tradiční hodnoty a to nejlepší z aktuálních trendů


Vila symbolizuje nejen jednu epochu, ale také komforní a estetické bydlení.

Vila symbolizuje nejen jednu epochu, ale také komforní a estetické bydlení. V dřívějších letech byly typické pro propracovanou architekturu a tím pádem i výjimečný vzhled. Mohlo by se zdát, že právě kvůli honosnosti jim odzvonilo, ale to rozhodně neplatí. Staví se dál, ale přeci jen bylo potřeba upravit vzhled i funkčnost pro požadavky současných rodin.

 

 

Stále však platí, že právě na vilách se projeví architektonické trendy v celé své kráse. U velkých staveb však stále přetrvává vliv funkcionalismu, což ale není v žádném případě na škodu.

Vila představuje vyšší standard

Kdo si nechá postavit vilu, případně se pustí do rekonstrukce nějaké starší, neměl by podlehnout aktuálním trendům a bezmyšlenkovitému kopírování výstřelků. Vily totiž platí za estetické klenoty, které lehce překonávají dobu.

Prostorově rozsáhlejší nebývá u vil jen obytný prostor, ale také okolí – zahrada, mnohdy třeba i menší parčík. Samozřejmostí jsou pak garáže a chybět by nemělo ani vkusné a stylové oplocení, byť třeba pouze zelení.

Moderní vzhled by měl být jemný

I když se jemnost ve spojitosti s velkými stavbami může zdát jako nedosažitelná meta, zas tak složité to není. Moderní vily jsou charakteristické jednoduchým pláštěm, na němž se ale může kombinovat několik materiálů. Při stavbě vil se v současnosti využívají i mezipatra, která umožní snadno rozčlenit prostor. Na lehké vyvýšení se umisťuje jídelna, kuchyně, obývací pokoj nebo společenská místnost.

Aktuální vzhled umocňují velká okna a prosklené stěny. Jen díky nim bude dům světlý a vzdušný.
Chybět nesmí ani terasa, kde je důležité vyřešit nejen podlahu, ale i zastínění. K tomu se dá využít například přesahující horní patro, které tak dodá punc originality.

Čím se moderní vily liší od těch starých? 

Interiér vily by měl být osobitý

Do uspořádání interiéru vily by měl majitel vždy zasahovat tak, aby vyhovoval hlavně jemu, nikoliv katalogovým fotkám. Od velkých otevřených prostorů už se opět upouští a vnitřní část domů je opět více rozčleněna. Obrovská hala, obývací pokoj a kuchyň s jídelnou tak nemusí sdílet jednu obrovskou místnost, což nemusí být každému příjemné.

Důraz se klade na schodiště, které dává prostor pro kreativitu a netradiční nápady.

Při uspořádání místností se hodí vsadit na tradici. Koncepce by měla být hlavně praktická, což při neobvyklých řešeních nemusí platit. Zbytečné prostory pak nejsou k ničemu.

Čím se moderní vily liší od těch starých? Na první pohled jsou zřejmým rozdílem velká okna a jednoduché linie. Při kvalitním architektonickém návrhu však i takový dům může zůstat dalším generacím jako památka na jednu historickou etapu.

publikováno: 1. 6. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.