Mříže do oken jsou efektivní ochranou před zloději


Fotolia_37069199_XS

Statistiky týkající se vloupání do domů a bytů jasně vypovídají o tom, že zloději do objektů pronikají nejčastěji dveřmi a okny. Vyplatí se proto investovat do kvalitního zabezpečení, které případný úmysl ukrást váš majetek zcela překazí. Co se týče oken, nejefektivnější možnost představují mříže, které se mohou stát funkční a zároveň estetickou součástí. Jaké mříže do oken jsou v současné době na trhu k dostání?

Pokud chcete vědět, co ještě udělat pro zabezpečení vašeho domova, pak si určitě přečtěte článek o tom, jaké dveře zloděj nepřekoná, a také nepřehlédněte základní informace o vhodné ochraně bytu. Na následujících řádcích najdete vše podstatné o konkrétní metodě zabezpečení budovy, a to o mřížích do oken. V dnešní době se vyrábí rozmanité typy, nemusíte se tak obávat, že byste si doma připadali jako ve vězení. Navíc je možné pořídit i rolovací varianty, které si v případě potřeby jednoduše z výhledu dočasně odstraníte.

Pevné mříže do oken musí být správně ukotveny

Mříže do oken jsou obecně považovány za vůbec nejjednodušší způsob zabezpečení. Stačí je vhodně instalovat a jejich překonání je téměř nemožné. Z tohoto hlediska panuje nejdůležitější zásada, a to kvalitní ukotvení, co nedovolí demontáž zvenku. Zpravidla se tak volí zapuštění do bočních zdí výklenků, případně do čelní zdi, a to s pomocí speciálních šroubů a hmoždinek, které brání vytrhnutí. Zednické zapracování proto musí být důsledné a nenarušitelné. Jsou-li mříže do oken montovány například na stěnu, pak si s nimi zloději poradí vcelku snadno, a to odšroubováním. Mříže lze instalovat dodatečně nebo také přímo při výstavbě domu či bytu.

3451215302_421c2094ef

Jak už bylo nastíněno v úvodu článku, nemusí být řešeny pouze klasickým formátem. Mříže do oken mohou být různých vzorů – zvlněné a nápaditě tvarované tak, aby odpovídaly celkovému stylu stavby a jejímu okolí. Linie mříží nemusí být nutně pouze rovné.

„Zárukou kvality jsou mříže do oken s certifikací dle ČSN P ENV 1627.“

Rolovací mříže lze pohodlně ovládat

Pokud vás odrazuje představa statické mříže před oknem, pak lze volit i rolovací variantu. Ty se nejvíce užívají ke komerčním účelům, použití v soukromém sektoru však také není vyloučeno. Jsou vyráběny na míru a ovládání je většinou řešeno pomocí elektrického motoru. Samozřejmě jsou k dostání i ručně ovládané mříže do oken. Oproti prvně uvedenému klasickému typu je však zásah do stavby poněkud náročnější, protože je nutné instalovat nad oknem speciální „kapsu“, do níž se mříž sroluje.3792392512_a3c542804c

Mříže do oken mohou doplnit speciální fólie

Odborníci doporučují kombinovat mříže do oken i s dalšími možnostmi. Za velmi snadnou jsou považovány i bezpečnostní fólie, které se na okna mohou nalepit nebo instalovat mezi skla. Svou strukturou zabrání rozbití skla a jeho vysypání. Bližší informace o fóliích najdete v tomto článku ZDE.

Mříže do oken zvýší nejen ochranu vašeho majetku, ale také pocity bezpečí, které jsou doma velice důležité. Bydlíte-li tedy v oblasti, kde často dochází k vykradení domů a bytů, pak byste o nich určitě měli začít uvažovat. Řešit prevenci je mnohem příjemnější než případné řešení následků řádění nenechavců.

 

publikováno: 26. 3. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.