Nábytek z outletu znamená kvalitu, design a dobrou cenu


Nábytek z outletu nemusí být žádný šmejd. Pokud se vám poštěstí, narazíte v outletu na nábytek origi

Do outletů s oblečením se už Češi naučili chodit a takové butiky patří mezi to nejvyhledávanější. Povědomí o tom, že existují také outlety s nábytkem, už tolik rozšířené není. Přitom kde jinde pořídit vybavení tak levně, a přitom neslevit z požadavků na styl a design? Outletový nábytek znamená prodej kolekcí z předchozích let levněji, což jsou samé plusy pro ty, kdo nelpí na zkupování žhavých novinek.

 

Jestliže vás baví kombinovat jednotlivé kousky nábytku a máte pro tuto činnost cit, pak není nic lepšího, než si s pomocí outletového nábytku zařídit celý interiér. Koupíte však i celé sestavy, kdy budete bez práce. A to, co je na tom všem nejlepší – často ušetříte až 70% z původní ceny.

Proč je nábytek z outletu tak levný?

V outletech se častěji, než nadčasové kousky, objevují ty, jež podléhají trendům. A to je právě ono – čas neúprosně běží, objevují se nové kolekce a ty starší jsou stále na skladě. Výrobci potřebují uvolňovat místo, a tak jdou s cenou dolů. Obvykle se tak děje z důvodu naprosto odlišných materiálů nebo vzorů nových kolekcí. Není divu, že začaly vznikat celé obchody specializující se na nábytek ze starších edicí.

Kdo si umí vybírat a kombinovat, nemusí se obávat ani toho, že během několika let bude jeho zařízení passé. Velkou výhodou je také to, že kvalita nábytku je v tomto případě někde jinde, než je tomu v řetězcích. Jedná se povětšinou o významné značky, jež si právě na způsobu provedení a dlouhé životnosti zakládají. Prvotřídní kvalitu tak můžete mít doma za zlomek ceny.

V obchodech i na internetu

Častější, než kamenné obchody, jsou ty internetové. V eshopech narazíte na širokou nabídku všech druhů nábytku, kromě toho jsou obvykle zahrnuty i dekorace a textilie. Z pohodlí domova, rychle a jednoduše objednáte, co vám padne do oka. Na jednu stranu je to trochu risk, protože zboží nevidíte v reálu a nemůžete si jej osahat. Z druhé strany ale bývá ještě levnější, než v klasických obchodech.

Tapety na zeď jsou opět v kurzu_Fotolia_17771323_XS 

Levné nerovná se nekvalitní

Důkladná prohlídka nábytku je na místě, avšak skrytých vad (ani laciných triků) se nemusíte obávat. Vždy se prodávají kousky, které v předchozí sezoně zůstaly stát ve značkových obchodech. Když si dáte záležet, objevíte skvosty. Za hranicemi ČR se jedná o poplární způsob nákupů, tak proč jich také nevyužít.

TIP: Do outletu s nábytkem namiřte své kroky v případě, že hledáte do interiéru jeden výrazný kousek. Můžete se spolehnout, že zrovna tady jej najdete!

Outletový nábytek je synonymem pro levný luxus. I tak ale musíte počítat s tím, že přes všechny slevy bude potřeba z peněženky vytáhnout něco navíc. Pocit, že jste ale jedinými majiteli široko daleko za to možná stojí.

publikováno: 25. 5. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.