Načerpejte inspiraci pro chodby: nábytek, běhouny, osvětlení a další


b98d57d2a34dbeb2be86a89eb275aa6d

Prostoru v chodbě je škoda nevyužít o něco kreativněji, než je tomu obvyklé. Většinou jsou totiž místem, kde se nápady příliš neplýtvá a zařizují se podle zažité šablony. Ta však může začít rychle nudit, zvlášť v případě, že jsou to prostory tmavé a bez denního světla. Nebojte se experimentů! Zrovna chodby jsou totiž místem, kde toho moc zkazit nejde.

 

Povětšinou neosobní místo, jakým chodby bývají, se dá díky několika málo změnám přetvořit v příjemný prostor. Ten bude hned při vstupu do bytu dávat tušit, že tady se nám bude rozhodně líbit!


Základ chodby: osvětleníchodba1

Chodby bez přirozeného světla nejsou zrovna pohostinným místem. Pokud existuje možnost přivést světlo prostřednictvím světlovodů, pak neváhejte. Bez větších stavebních úprav poslouží žárovky nebo zářivky simulující denní světlo. U delších chodeb zvolte v každém případě alespoň dva hlavní zdroje světla a několik vedlejších zdrojů. Pro atmosféru mohou být umístěny za stěnu, jako vysoká stojací lampa nebo menší lampičky na botníku. Efektivné je umístění malých LED svítidel do zdi blízko podlaze.  (foto: pinterest)

Tapety a obrazy

Nic neudělá místnost útulnější, než výrazná tapeta nebo spousta obrazů. Pro aplikaci tapety zvolte nejvýraznější zeď, třeba tu, na níž budou kabáty. Pokud nepatříte mezi jejich fanoušky, pak na upoutání pozornosti poslouží obrazy – spíše menších rozměrů, za to větší množství. V dlouhých chodbách se dají umístit do jedné dlouhé linky, v menších je zase napasujte těsně vedle sebe do několika řad. Jednoduché rámy by měly být samozřejmostí.

Podobně poslouží také zrcadla. 

Věšáky pro úzké chodby

Složité a masivní věšáky mají své místo v prostorných chodbách a šatnách, pro ty menší existují také chytrá řešení. Jedním z nich mohou být nerovnoměrně rozmístěné nesourodé věšáky jen přišroubované ke zdi.

Na šátky a šály můžete využít tyč zavěšenou ze stropu a spuštěnou například na řetízcích (takových, aby unesly požadovanou váhu).

Nábytek do chodebff9fcb99fdc0fb864f15a53e32c22d1b

S nábytkem by se mělo v chodbách šetřit. V každém případě bude potřeba něco k sezení – ať už křesla, stoličky nebo delší lavice. Právě u těch existuje největší manévrovací prostor: vybrat můžete nějakou s moderním designem, barevnou, se zdobeným opěradlem nebo v úvahu připadá také návštěva antikvariátů a bazarů, kde se dají najít hotové skvosty. (foto: pinterest)

Inspirace pro chodby – běhouny

Výrazný koberec k chodbám patří. Může mít i neodpovídající velikost, takže nebude sahat od stěny ke stěně a navíc nemusí pokrýt ani celou délku. Koberce jsou rozhodně příjemné. Nedržte se při zemi s volbou barev a od neutrální hnědé a béžové zkuste přejít k něčemu odážnějšímu, bát se ale nemusíte ani výrazných motivů.

Chodba nemusí být nudná a rozhodně se vyplatí najít chvilku k tomu, aby byla oživena. Už jen příchod domů tak bude mnohem veselejší!

Titulní foto: pinterest 

 

publikováno: 21. 12. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.