Nafukovací vířivky jsou v kurzu. Seznamte se s jich výhodami i nevýhodami


vířivka nafukovací

Chcete si užít příjemné chvíle ve vířivce, aniž byste museli utrácet desetitisíce až statisíce za její vybudování? Díky zajímavé ceně v poslední době stoupl zájem o nafukovací vířivky, které jsou kombinací zahradního bazénu a klasické vířivé vany. Jsou vybavené řadou trysek, díky nimž si dopřejete lázeňský komfort i na vlastní zahradě. Přemýšlíte, jestli se vám investice do nafukovací vířivky vyplatí a brzy se nezničí? Právě pro vás jsme sepsali tento článek, ve kterém shrnujeme hlavní přednosti i nevýhody mobilních bazénů s tryskami.

Plnohodnotná vířivá masáž na zahradě

Moderní nafukovací vany jsou navržené tak, aby zajistily komfort srovnatelný s klasickými akrylátovými „whirlpoolkami“. Jsou vybavené řadou trysek s možnosti nastavení vířivého výkonu. Jsou logicky rozmístěné tak, aby zajistili masážní účinek pro všechny v bazénu. Některé modely jsou dokonce vybaveny i LED podsvícením, díky kterém si užijete odpočinkové koupání i ve večerních nebo nočních hodinách.

Barevná terapie neboli chromoterapie má navíc blahodárné účinky na psychiku, a tak k odpočívání ve vířivce neodmyslitelně patří. O kvalitních tryskách a doplňujících funkcích, které zajistí plnohodnotnou vířivou masáž na vaší zahradě, však můžete mluvit jen v případě dražších modelů, jejichž cena začíná na cca 15 tisíc korunách.

Kvalitní nafukovací vířivky vydrží řadu let

Nejčastější otázkou související s nafukovacími vířivkami je jejich pevnost a životnost. Je třeba říci, že výrobní technologie pokročily, a tak i nafukovací modely mohou vyniknout dobrou pevností a odolností. Platí to však jen v případě nafukovacích vířivek, které jsou vyrobené z tvrzeného syntetického materiálu, který vyniká svou tloušťkou.

Některé modely jsou navíc doplněny o opletení nebo jiný způsob vnější ochrany, který odolnost zvyšuje. Vždy je však třeba počítat s tím, že bude materiál vyplněný vzduchem a může se ostrým předmětem poškodit. Malé dírky snadno opravíte záplatami, v případě většího protržení však bude vířivka neopravitelná.

Instalaci zvládnete sami během odpoledne

Zatímco klasickou pevnou vířivku vám bude muset naistalovat odborná firma (což také náklady prodraží), tu nafukovací si sami postavíte během jednoho odpoledne. Důležité je pečlivě připravit podklad, který musí být rovný a očistěný. Nafukovací vířivku můžete postavit na trávníku, terase i na chodníku. Kromě samotného nafouknutí a napuštění vodou je potřeba připojit filtrační systém, případně i automatický ohřev a další doplňující komponenty.

Prodlužte si koupací sezónu díky ohřevnému systému

Nafukovací bazén s vířivými tryskami může pořídit jak bez ohřevu, tak s ohřevným systémem. Ten doporučujeme pořídit zejména v případě, chcete-li si užívat relaxační pobyt v příjemně teplé vodě i mimo nejteplejší letní dny. Nafukovací vířivky s automatickým ohřevem tak můžete používat už od jara až do podzimu. V případě instalace na zimní zahradu pak umožní relaxaci v průběhu celého roku.

Nafukovací vířivky mohou působit laciným dojmem

Jednou z nevýhod nafukovacích vířivek je jejich vzhled. Ve srovnání s klasickými whirlpoolkami působí zkrátka lacině, ostatně stejně jako jakékoliv nafukovací bazény. I když jsou dostupné v různých provedeních a barevných kombinacích, vždy bude vzhled plastových tkanin nebo gumy narušovat design interiérového nebo exteriérového prostoru.

Životnost mobilních vířivek je omezená

I když vám mobilní vířivky vydrží řadu let, přesto mají ve srovnání s akrylátovými typy mnohem nižší životnost. Protože jsou však relativně levné, obměna na nový model vás po 5 a více letech vaši peněženku až tak nezatíží. Pevné akrylátové vířivky se navíc dají jednodušeji opravit a doplnit o výkonnější filtrační systémy. U těch nafukovacích jsou často kompatibilní jen ty, které jsou součástí balení.

Přehled výhod a nevýhod nafukovacích vířivých bazénů

Výhody

Nevýhody

Nízká cena

Nižší životnost ve srovnání s pevnými typy

Snadná a rychlá montáž

Méně výkonný filtrační systém

Možnost přesunu na jiné místo

Při větším poškození nemožnost opravy

Nenáročné na prostor

Vzhled může v honosnějších prostorech působit lacině

Možno využít i v interiéru

 

Moderní typy jsou vybavené i podsvícením

 

Při správné údržbě vydrží řadu let

 

 

Shrnuto podtrženo: komfort za dostupnou cenu

Pokud jste zvyklí na klasický nafukovací bazén a rádi byste využili funkci masážních trysek, bude pro vás volba nafukovací vířivky dobrá. Za cca desetinu ceny ve srovnání s pevnou vířivkou získáte zahradní prvek, který navýší komfort bydlení a zajistí spoustu zábavy. V pokračování článku si přečtěte, jak správně nafukovací vířivku udržovat, aby vám vydržela co nejdéle:

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU:

JAK SPRÁVNĚ UDRŽOVAT NAFUKOVACÍ VÍŘIVKU

Přečtěte si další články zaměřené na téma vířivek a bazénů:

publikováno: 8. 6. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.