PR článek

Naordinujte si vánoční pohodu


Vánoční pohodu můžete oživit uspořádáním párty

Začal nám advent a to znamená jen jedno – Totální. Vánoční. Šílenství. – Obchodní centra jsou narvaná až ke stropu nejen potenciálními dárky, ale hlavně šílícími lidmi, fronty ve výdejních místech a na poštách připomínají taková malá nekonečna a zkrátka nic nenaznačuje, že by se měla dít nějaká zimní útulná pohoda. Máme pro vás proto 5 skvělých typů, jak si takovou zimní pohodu u vás doma vyčarovat.

1. Nebojte se výzdoby, ale všeho s mírou

Pod tou si nemusíte hned představit pravé americké Vánoce s girlandou kolem čehokoliv, na čem je schopná se udržet. Stačí pár jednoduchých triků, které váš byt převedou do vánoční nálady, a přitom je po svátcích naskládáte do jedné krabice od bot. Pro začátek se porozhlédněte po tom, co se vám líbí, kolik místa reálně máte a hlavně se vyhněte živelnému nákupu dekorací. Díky těmto pár úvodním krokům dosáhnete toho, že váš byt bude hezky sladěný a nepřeplácaný a ve výsledku dost možná i hodně ušetříte.

Tip! Skvělým zdrojem rychlé inspirace může být Pinterest.com nebo vyhledávání přímo v obrázcích.

2. Vyrábět nebo nakupovat?

Určitě vás tu nebudu odrazovat od toho, abyste si koupili to, co se vám skutečně líbí. Nicméně vlastní výroba dekorací má skutečně něco do sebe. Takovou krásnou dekorací na okno, ale i do interiéru může být mech, který najdete ve většině lesních parků, ozdobený dřevěnými stromečky, nebo hvězdami – ty zase najdete ve většině květinářství. Po zimě můžete mech nechat na své zahradě, nebo ho odnést do parku nebo lesa. Do okna zase můžete zavěsit nasbírané borové šišky, ty můžete nechat jen tak, nebo je lehce přibarvit stříbrnou barvou, kterou můžete pořídit ve většině papírnictví nebo v obchodě s výtvarnými potřebami. Navíc přírodní materiály jsou tento rok skutečně v kurzu!

Tip! Uspořádejte si dámskou jízdu a tvořte dekorace s kamarádkami, uvidíte, jak si u toho odpočinete!

3. Nezapomínejte na zahradu

Příjemnou dekorací interiéru může být i idylický výhled z okna. Jen si to představte! Přijdete domů, uvaříte si čaj, zachumláte se na gauči a jen tak pozorujete kouzelná světýlka na zahradě – taková představa skutečně stojí za trochu nenáročné kreativity. Takovou klasikou jsou různá světýlka – spíše, než typické barevné blikačky použijte bílý nebo lehce nažloutlý řetěz, který navozuje příjemný klid. Jste-li velký vánoční fanda, můžete ozdobit několik stromků jednoduchými dřevěnými ozdobami. Nemáte zahradu? Nevadí, vyzdobit můžete květníky za oknem, nebo i menší balkon.

Tip! Krásné zahradní dekorace vykouzlíte i z vtipně poskládaných kamínků nebo šišek – nebojte si s tím vyhrát.

4. Snažte se potěšit všechny smysly

Navozování vánoční pohody nespočívá jen v urputné výzdobě každého kousku vašeho bytu, může být naopak velice nenápadná. Umístěte do misky, nebo na talířek typické vánoční koření (např. hřebíček, badyán, skořice), sušené slupky mandarinky nebo pomeranče a nechte je, ať příjemně provoní váš byt. Máte-li raději intenzivnější podněty, můžete využít třeba příjemný olejíček do aromalampy. Ostatně svíčky k zimě tak nějak patří, nebojte se je používat, ale samozřejmě nezapomínejte na bezpečnost!

Tip! Věděli jste, že vonnou svíčku si můžete vyrobit úplně sami? Stačí rozpustit vosk z několika čajových svíček, přidat vonný olejíček nebo koření. Upravený vosk nalejte zpátky do čajových kalíšků a nechte ztuhnout.

5. Vzpomínka na léto

A jste-li spíše letní než zimní člověk a zima je pro vás spíše nekonečné čekání na léto, nebojte se toto nekonečné čekání zkrátit a uspořádejte si pořádnou zahradní párty, a to se vším všudy! Jak? Tak předně určitě se nebojte toho, že vás tady směřuji někam do závějí. Na zahradě si snadno vytvoříte kousek teplého prostoru pomocí jednoduchého party stanu. Díky průhledným stěnám pak budete v přímém spojení s okolní zahradou, kterou pro tento večer můžete trochu víc zkrášlit lucernami a dalšími světýlky.

Tip! Zapůjčit si můžete také samotný stan! Například půjčovna párty stanů AB Party Tent vám stan přiveze, postaví a po akci opět vyzvedne.

publikováno: 5. 12. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.