Nemáte dost místa pro bazén? Zkuste koupací sud


4878073280_046118eeb4

Originálnější součást zahrady aby člověk pohledal. Stylový doplněk a zároveň velmi praktická záležitost. To je koupací sud, který je hitem posledních let a mezi designéry i architekty se těší mimořádné oblibě. Hodí se totiž pro romantický odpočinek ve dvou i k dovádění s dětmi.

Nemyslete si ovšem, že se jedná o obyčejnou dřevěnou káď. V takovém případě by se asi koupací sud tolik populárním nestal. V současnosti jsou na trhu kromě základních variant také luxusnější kousky, které si nezadají s nejlepšími masážními vanami. Co to koupací sud je, kde všude ho můžete mít a z čeho se vyrábí? To se dozvíte dále.

Koupací sud se hodí téměř všude

Káď je estetická především díky materiálu. Tvoří jej dřevo, menší části pak nerezové, hliníkové nebo plastové prvky. Koupací sudy mohou být díky svým rozměrům a variabilitě umístěny téměř kdekoliv, potřeba je jen pevný podklad. Lze jej tedy umístit na zahradu, terasu, balkon a k dispozici může být třeba i na chatě.

Je koupací sud lepší než bazén?

Možná si lámete hlavu nad tím, proč si pořizovat koupací sud, když bazén je přeci jen větší. Hlavní výhoda kádí spočívá v použitelnosti bez ohledu na počasí. Právě proto, že do ní lze skočit bez obav i v zimních měsících, je tolik oblíbeným doplňkem. Jak je to možné? Jednoduše. Nápovědou vám může být komín, jenž vede do útrob koupacího sudu. Vytápění je zajištěno kamny na dřevo. Ty dokážou vodu ohřát během několika hodin a dlouhému koupání v horké vodě v zimních měsících nestojí nic v cestě.

5946401506_dacafe5d78

Správně asi tušíte, že tento nápad pochází z chladného severu, kde se podobné kratochvíle provozují od dob dávno minulých. Jen si vzpomeňte na tolik oblíbené saunování, po němž se seveřané bezostyšně vrhají do sněhu nebo ledové vody. Ano, jistá podoba tady je: horká voda v kádi v kombinaci se sychravým počasím je pak lékem na pošramocené nervy a psychiku. Ideální relaxace, co myslíte?

Jak se o koupací sud starat?

I když koupací sud není umístěn na volném prostranství, ale kupříkladu nad ním stojí altán, je nezbytné, aby byl udržován. Samozřejmostí jsou napouštěcí nátěry, postupem času nesmí chybět ochranný nátěr proti hnilobě. Jen tak bude koupací sud sloužit dlouhá léta bez nutnosti oprav a dalších zásahů. Trvanlivost koupacích sudů závisí také na tom, jestli bude ve vodě používaný chlor, či nikoliv. S chemií zacházejte opatrně.

Koupací sudy na několik způsobů

Koupací sudy seženete v mnoha provedeních. Základní model nepočítá s vytápěním, jedná se o strohý sud s lavičkou, který se hodí spíše pro letní měsíce. Propracovanějším kouskům nechybí schůdky, pojme až 6 osob a vodu lze ohřát klasicky kamny na dřevo, elektrickým nebo plynovým vyhříváním.

Koupací sudy jsou luxusní záležitostí, kterou si však můžete dopřát i vy. Pro chvilky relaxace, netradiční posezení i dovádění s dětmi nenajdete lepší místo. Mezi mnoha typy najdete ten nejvhodnější pro vás, a pak si můžete už jen užívat jedinečnou pohodu.

 

publikováno: 9. 8. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.