PR článek

Nemáte na vybavení domácnosti? Můžete vyzkoušet první půjčku zdarma, ale…


první půjčka zdarma

Vybavit si co možná nejmoderněji celou domácnost je velmi nákladné. Kdyže stavíte, nebo komplexněji rekonstruujete, nejspíše se budete ve finále potýkat s nemalými finančními potížemi. Z toho důvodu se vyplatí popřemýšlet o realizaci nějakého úvěru. Možná máte z půjček strach, nicméně na trhu se nacházejí i produkty, které stojí za to. Optimální je si všechno nejprve vyzkoušet zdarma. Setkat se totiž lze s první půjčkou zdarma. Právě na rizika těchto úvěrů se podíváme mnohem podrobněji v tomto článku. Začneme ale představením takovýchto půjček.

První půjčka může být skutečně zdarma

Jste překvapení, že dnes někdo dokáže nabídnout něco zcela bezplatně? Pokud ano, pak vězte, že možné to skutečně je. Nebankovní půjčky jsou jasným dokladem tohoto tvrzení. První půjčka zdarma bývá naprosto bezplatná. Prostě si půjčíte určitou sumu a poskytovateli nakonec vrátíte úplně stejnou! Proč konkrétní společnost takovéto úvěry vlastně nabízí? Z jednoho jediného důvodu. Zákazníci se k ní budou v dalších letech opět vracet. Přesto se ovšem nejedná o půjčku, která by musela být pouze prvoplánově marketingovým tahem toho či onoho poskytovatele. Ostatně žadateli, jemuž peníze pomohou, to může být úplně jedno. Rizik ale může být hned několik.

Když nesplácíte včas…

Nastane velký problém. Právě platební kázeň hraje u těchto půjček vcelku zásadní roli. Při nesplácení půjčky totiž dochází k tomu, že konkrétní žadatel musí hradit poměrně vysoké náklady spojené s pokutami nebo povolením prodloužení data splatnosti. Budete-li splácet včas, pak vám prakticky nic nehrozí. V opačném případě se půjčka neskutečně prodraží a může skončit klidně i exekucí majetku.        

Další půjčky už určitě zdarma nebudou

Tak tím si můžete být více než jistí. U takovýchto úvěrů jistě neplatí, že ti, kteří už si půjčili, mají lepší podmínky. Velké množství lidí prostě a jednoduše časem zjistí, že si chtějí půjčit znovu a za druhý úvěr už budou řádně platit. Mnohé společnosti mají u následných půjček velmi přísné podmínky. Mnohdy si lidé jen půjčí napoprvé a následně už o úvěrech u té samé společnosti ani neuvažují.

Na půjčky si často zájemci navyknou

S jídlem jednoznačně roste chuť a nejinak je tomu i u půjček. Krátkodobé půjčky jsou v tomto ohledu specifické. Když si někdo půjčí, nejspíše bude chtít získat peníze ještě jednou. Mohou si za peníze pořídit v podstatě cokoli a zvýšit si jednoduchým způsobem komfort svého života. Pozor je ale třeba dát na mnohé společnosti, jež nabízí sice první půjčky zdarma, nicméně skrývat se za nimi mohou nejrůznější poplatky. Firmy licencované ČNB by ale takové být určitě neměly. Jakási záruka výběru té správné tedy existuje.

publikováno: 22. 8. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.