Nerezový komín jako nový trend ve stavebnictví


komin3

Nerezové komíny se používají už téměř u všech novostaveb a také tam, kde nejde vystavět klasický zděný komín. Použít se dají pro jakýkoliv druh stavby, ať už se jedná o dům nebo chatu. Je jedno, jakým palivem budete topit, odvětrávání jednoduše vyřeší nerozový komín.

Velkou výhodou nerezových komínů je jejich cena – vyjdou poměrně levně. Druhým velkým kladem je snadná výstavba, používají se tedy k renovaci starších domků. Poptávka je stále vyšší, a tak možností přibývá. Kromě klasického vzhledu už nyní pořídíte i designové kousky, jenž díky nízké hmotnosti jednoduše namontujete na zeď.

Nerezové komíny vybírejte s odborníky

V případě, že komín řešíte až dodatečně, je právě ten nerezový nejlepší volbou. Nemusíte řešit žádné složité technické dispozice a jako bonus dostanete současně i moderní vzhled. K dostání je mnoho typů, spolehněte se proto raději na odborníka, který vám s výběrem pomůže. Musí splňovat všechny normy a být vystavěn standardně, proto spoléhejte raději na profesionály.

Nerezové komíny a jejich výhody     komin1

  • Cena oproti zděným komínům je mnohem nižší
  • Jednodušší instalace (ideální pro rekonstrukce)
  • Odolnost proti vyhoření sazí (u zděných komínů v tomto případě praská celá šamotová vložka)
  • Není potřeba stavět základ
  • Atraktivní vzhled a moderní design
  • Menší zatížení stropu díky nízké váze

Řešení pro pasivní domy

V rámci ochrany životního prostředí jsou výrobci nuceni vyvíjet stále nové a nové technologie a své výrobky zlepšovat natolik, aby byli k přírodě co nejšetrnější. Nerezové komíny se díky své optimalizované konstrukci hodí i do pasivních a nízkoenergetických domů. Rychleji ochlazují spaliny po uvedení tepelného zdroje do klidu, rychleji snižují podtlak, spaliny z komína odcházejí snadněji a to i díky nižšímu odporu proudění.

Výběr a instalace nerezového komínu

Komíny se od sebe liší nejčastěji vzhledem a počtem vrstev. Třívrstvé nerezové komíny se hodí pro všechny způsoby vytápění domu a dají se napojit na jakýkoliv spotřebič, který pracuje v podtlakovém provozu. Jednovrstvý nerezový komín je pak ideálním řešením pro rekonstrukce stávajících komínových těles.
Dát dohromady samotný komín není žádná věda. Díky stavebnicovému systému do sebe jednotlivé součásti snadno zapadají a navíc není potřeba žádný základ. Pokud si komín necháte instalovat odborníkem, pak nevolejte stavební firmu, ale kominíka.

Nerezové komíny jsou trendem poslední doby. Hodí se pro všechny druhy paliv, připojit se dají k většině krbů, krbových kamen, k běžným spotřebičům a kotlům. Široké spektrum tvarů, barev a různého provedení povrchu z něj dělá i skvělý designový doplněk.

publikováno: 30. 9. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.