Neviditelná revizní dvířka ukryjí přístup ke stupačkám i vodoměrům


revizní dvířka3

Při realizaci moderních koupelen se klade velký důraz na jednoduchost a absenci jakýchkoliv rušivých prvků. Přesto musí být zachována maximální funkčnost a dodržení technických předpisů, s čímž souvisí také bezproblémový přístup k vodoměrům a stupačkám přes revizní dvířka. Určitě nám dáte za pravdu, že plastová či plechová revizní dvířka v koupelně nebo na toaletě nevypadají zrovna nejlépe. I ta se však dají ukrýt, že o nich nebudete ani vědět.

Neviditelná revizní dvířka se schovají pod obklad

Pokud chcete, aby stěna s přístupem k šachtě vypadala čistě a jednolitě, myslete na to už v průběhu realizace nové koupelny. Při výběru vhodného typu servisních dvířek totiž můžete celou plochu stěny překrýt obkladem. Servisní dvířka pro obkládání mají povrch uzpůsobený tak, aby se na nich obkladačky daly jednoduše nalepit a aby panty takovou zátěž unesly.

Aby byl výsledek uspokojivý, je důležité věnovat dostatek času přípravě kvalitního spárořezu. Hrana obkladačky na stěně tak může končit na úrovni revizních dvířek a není třeba ji složitě řezat či dělit. Správný spárořez je zásadním předpokladem pro to, abyste servisní dvířka při pohledu na obklady na první pohled neodhalily.

Moderní revizní dvířka mohou být i ve sprchovém koutu

Pokud se ve vašem domě či bytě nachází přístup k vodoměru a stupačkám v prostoru sprchového koutu, pořiďte si speciální voděodolný typ revizních dvířek. Do prostoru šachty se voda nedostane ani při rozstřikování vody ze sprchové hlavice. V čem se voděodolná dvířka liší od těch standardních? Jsou zhotovena ze speciální desky s minimální nasákavostí.

Díky tomu budete mít jistotu, že budou vypadat jako nové i za mnoho let a nezačnou degradovat působením vody a vysoké vlhkosti. Aby se zabránilo průniku vody do šachty, je také potřeba spáru v místě otevírání dvířek přetmelit silikonem. V dalším kroku se stejně jak v předchozím případě překryjí stejnými obkladačkami, která budete mít v nové koupelně.

Revizní dvířka můžete namontovat do sádrokartonu i zdiva

Velkým trendem ve světě koupelen a sanitární technika je nahrazení klasických obkladů a dlažeb jiným typem úpravy stěn. Vyhledávané jsou například různé typy betonových stěrek, případně tapety do koupelen a další materiály. I v takovém případě však můžete použít speciální typ revizních dvířek, která se dají montovat nejen do zdiva, ale také sádrokartonových příček.

Po nasazení do stěny veškeré okraje jednoduše překryjete omítkou a povrchově zapravíte jako v dalších částech koupelny. Revizní dvířka tak můžete přetřít betonovou stěrkou, benátským štukem a dalšími materiály.

Při realizaci nové koupelny myslete na každý detail

Kouzlo nádherných koupelen spočívá především v precizním provedení všech detailů. Překrytí šachty pro umístění vodoměru a stupaček pomocí revizních dvířek mezi ně rozhodně patří. Drobností, na které byste při rekonstrukci nebo výstavbě nové koupelny měli myslet, je však mnohem víc. Může se jednat například o způsob provedení rohů, kde dochází ke styku dvou hran dlaždic. Pokud máte za dveřmi radiátor nebo koupelnovou skříňku, měli byste také namontovat zarážku na dveře, abyste si je společně s nábytkem nepoškodili.

Věříme, že jsme vás neviditelnými revizními dvířky inspirovali a že vám na cestě za koupelnou snů pomohou. Zatím si přečtěte některý ze souvisejících článků:

publikováno: 17. 11. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.