Originální podzimní dekorace - z přírody i z trouby


Podzimní dekorace by měly propojit dobrou náladu doznívajícího léta, a zároveň jistou ponurost a podzimní uklidňování jak přírody, tak organismu člověka. Zářivé barvy jsou tak nahrazeny tlumenými odstíny.

Barevný podzim přímo vybízí k dekorování domova. I když je za okny chladno, barvy, které můžeme venku najít, jsou právě opačné: příjemné a teplé. Možná právě proto jsou podzimní dekorace tolik oblíbené a najdete je snad ve všech domovech. Prim hrají přírodní barvy, a to v případě moderních helloweenských ozdob, tak tradičních českých vazeb. Jak ale na originální a zajímavé dekorace?Podzim znamená spadané listí, oranžovou a další zemité tóny barev a samozřejmě také dýně. Ne každý si však potrpí na okázalé symboly, proto se podívejme na decentní nápady, které se hodí do každého interiéru...

Podzim na oranžovo

Kýč se naštěstí z českých domovů vytrácí a dekorace jsou vkusnější, než před několika lety. Vládne střídmost, a to jak ve zdobení pokojů, tak i v případě exteriéru. Co kromě výše jmenovaného patří k sychravému podzimu? Jistojistě můžeme říci, že je to světlo svíček a ohně.

  • Spolehlivou dekorací jsou svícny. Trendy poslední doby velí vkládat baculaté svíčky do skleněných tubusů. Pro ten nejlepší dojem vysypte dno oranžovým štěrkem, kamínky či perličkami a svíčku pak doplňte ještě velkým barevným listem. Odstín svíčky volte jemný – oranžový nebo smetanový.
  • Listy využijete i pro další nápad. Nízké skleněné svícny na jednu čajovou svíčku můžete obalit několika různobarevnými listy a ovázat je buď stuhou s vhodným motivem nebo přírodním provázkem.

Podzimní dekorace na stůl

Obrovská mísa se stylizovanou dýní a ořechy spíše zabere místo a bude rušit a rozčilovat, takže se její dekorační významSvětlo svíček má jen pozitivní účinky - pro jej můžete zařadit jako výrazný prvek podzimní dekorace. Vytvoří krásnou atmosféru a pohodu úplně všude. mine účinkem.

  • Dekorace na stůl jsou vhodnější ve váze. Tu vyberte vysokou a při procházce nebo cestě z práce si utrhněte dlouhé a štíhlé větvičky s barevnými listy. Působivé jsou i listy z vinice, které se liší nejen tvarem a velikostí v závislosti na odrůdě, ale také barvou: od jemně zelených až po sytě rudé.

Stylová mísa s ovocem

Vitamíny jsou za sychravého počasí potřeba více, než kdy jindy. Doma by tak neměla chybět místa s čerstvým, ale i sušeným ovocem. Jablka i exotické plody doplňte o šišky, bukvice a sušené květiny. Do menších misek nasypte sušené ovoce a naaranžujte jej taktéž do stejné mísy.

Podzimní dekorování s bílou

Aby barvy nebyly příliš fádní, lze ozdoby ozvláštnit bílými sušenými květinami. Do věnců a dalších květinových vazeb proto můžete zkombinovat jemnou statici nebo suchobýl tatarský. Podzim pak do dekorace vnesou plody jeřábu, šípku nebo mochyně.

 Jako „dekorace“ (ano, uvozovky jsou důležité) poslouží také cukroví z lineckého nebo perníkového těsta. To vyválejte na co nejtenčí vrstvu, ze které pak vykrojte tvary listů. Hodí se jak k dekoracím ze svíček, tak jen na talíř. Zdobit je můžete oranžovou polevou v kombinaci s barevným nebo stříbrným sypáním. Závěrečné pocukrování dodá už jen punc dokonalosti.

Úvodní foto: pinterest, další foto: pinterest 

publikováno: 18. 10. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.