Ozdobte svůj interiér vertikálními žaluziemi


vertikální žaluzie3

Hledáte způsob efektivního stínění v interiéru a současně výrazný dekorační prvek? Právě vás by mohly oslovit vertikální žaluzie, které vyniknou zejména ve větších prostorách. Plní funkci záclon i závěsů a dokážou dobře zastínit jakýkoliv prostor. Proto se s oblibou používají do prostorných ložnic, své místo však mají i v komerčních prostorách nebo konferenčních halách. Pojďme se zaměřit na to, jaké jsou jejich výhody i nevýhody a kdy má význam si je pořídit.

DÁLE NA TÉMA: ROLETY DEN/NOC

Vertikální žaluzie zastíní velké prosklené plochy

Moderní architektura nahrává použití velkých prosklených ploch, ke kterým se běžné typy interiérového stínění příliš nehodí. Máte-li velká francouzská okna nebo prosklené stěny, montáž vertikálních žaluzií může být pro vás ideálním řešením. Tento typ žaluzií je tvořen dlouhými pruhy látek, které zpravidla sahají od stropu až k zemi. Spolehlivě tak zakryjí celou plochu stěn a vytvoří celistvou zastíněnou plochu.

Hodí se i do velkých kancelářských prostorů

Vertikální žaluzie jsou dostupné v mnoha dekorech

Vertikální žaluzie jsou tvořeny pruhy látky, které mohou mít libovolnou barvu či motivy. Vzhledem ke své velkorysosti jsou viditelné na první pohled a podtrhnout styl interiéru ve stažené i roztažené poloze. Chcete-li dosáhnout maximálního stínicího efektu, pořiďte si vertikální žaluzie z hustě tkaných textilií.

Pro navození příjemné atmosféry a částečného zastínění pak můžete zvolit látky s vyšší mírou transparentnosti. Doporučujeme upřednostnit žaluzie ve světlejších odstínech, klasikou jsou bílé nebo šedé. Naopak černé nebo jiné syté a tmavé odstíny mohou v prostoru působit těžkopádně a způsobit nadměrné přehřívání.

Z náročné údržby nemusíte mít strach

Jedním z důvodů, proč se mnozí bojí montáže vertikálních žaluzií, je představa náročné údržby. Kdo by také chtěl každý týden stoupat na vyvýšený schůdek a čistit látku odshora až dolů? Ve skutečnosti jsou však vertikální žaluzie prakticky bezúdržbové, a to díky antistatické úpravě, kterou najdete u většiny produktů dostupných na trhu. Díky speciální povrchové úpravě na pruzích látky příliš neulpívá prach, a tak je stačí jednou za pár měsíců omést. Každý pruh se dá také demontovat a v případě poškození vyměnit za nový.

Vertikální žaluzie zastíní jakýkoliv typ oken

Výhodou vertikálních žaluzií je jejich všestrannost a univerzální využití. Protože se kotví do stropu, poslouží k zastínění prakticky jakéhokoliv typu oken. Ať už máte celoprosklenou stěnu nebo třeba zaoblená, šikmá či lomená okna, s vertikálními žaluziemi je zastíníte spolehlivě. Ve většině případů pak zvládnete jejich montáž i svépomocí.

Předělte místnost pomocí vertikálních žaluzií

Tento typ stínění nachází své uplatnění nejen pro stínění oken a prosklených ploch, ale také k předělení velkých místností. Vzhledem k montáži do stropu můžete vertikální žaluzie umístit kamkoliv do prostoru a opticky rozdělit například prostor spojené ložnice s obývákem. Roztažení žaluzií je otázkou chvilky, a tak v okamžiku rozdělenou místnost proměníte v jednu velkou plochu.

Elektrické ovládání zvýší komfort bydlení

Pokud zvažujete pořízení většího počtu vertikálních žaluzií, případně montáž jednoho dlouhého systému, zvažte možnost pořízení stínění s elektrickým ovládáním. Stiskem jediného tlačítka roztáhnete nebo zatáhnete žaluzie, aniž byste museli u stínicího prvku postávat a mechanicky jej ovládat. Budete-li mít vertikální žaluzie v ložnici, po probuzení stisknete tlačítko a za pár vteřin se budete těšit z překrásných výhledů, které vám poskytnou velké prosklené plochy.

Čtěte také: hlavní výhody a nevýhody SMART systémů

Na problematiku stínicích prvků se dlouhodobě zaměřujeme a užitečné rady a tipy vám budete přinášet i nadále. Zatím si přečtěte některý z dříve publikovaných souvisejících článků:

publikováno: 26. 8. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.