Parní sprchové boxy - zázemí pro blahodárnou relaxaci


Parní sprchové boxy - zázemí pro blahodárnou relaxaci

Sprchové boxy v mnohém nahrazují klasické sprchové kouty. Mohou být vybaveny různými doplňky sloužícími pro zvýšení komfortu, který koupelna jako místnost nabízí. Jedná-li se v takovém případě o generátor páry, pak se ze sprchového boxu stávají malé domácí lázně, ve kterých je pobyt velice příjemný a prospěšný. Jaké jsou parní boxy?

Sprchový box s parní technologií umožňuje dopřávat si zdraví prospěšné masáže v páře, které jsou pro lidský organismus velice prospěšné. Parní lázni se říká i turecká koupel a lze ji provozovat při různých teplotách i rozličných hodnotách vlhkosti. Vždy záleží na tom, jak a čím konkrétně je daný sprchový parní box vybaven.

„Teploty se uvnitř boxu pohybují obvykle v rozmezí 35 až 50 °C.“

Parní box kombinuje výhody sprchového koutu a masážní vany

Na první pohled vypadá toto koupelnové vybavení obdobně jako klasický sprchový kout. Liší se však v celkové konstrukci, která není vázána na připojení ke stěně a je ze všech stran uzavíratelná. Sprchový box s parním zařízením je tedy volně stojící kabinou, kterou je tak možné umístit téměř kamkoliv, samozřejmě za předpokladu, že k ní lze zavést vodu, odpad a další nezbytné součásti technického zázemí. Centrem parního boxu je panel, z něhož vývodovými tryskami vychází pára, povětšinou z podlahy. Jeho ovládání může být řešeno různě, některé typy jsou plně programovatelné a mohou zajišťovat i nutnou očistu po lázni, aby se snížilo riziko šíření nebezpečných zárodků a plísní, pro něž je prostředí uvnitř parního boxu velice výživné. Obecně se dají na lidské zdraví příznivé účinky tohoto zařízení shrnout do následujících bodů:

  • uvolnění dýchacích cest
  • důkladná očista pokožky
  • posílení obranyschopnosti
  • relaxace
  • uvolnění svalů a kloubů

Jaké sprchové boxy s parní lázní lze pořídit?

Trh nabízí v současné době různé druhy parních sprchových boxů. Odlišují se nejen rozměry a tvarem, ale také celkovou vybaveností. Výjimkou nejsou ani větší parní kabiny do koupelen odpovídajících velikostí, kde si pobyt v páře mohou užívat klidně i čtyři osoby zároveň. Některé parní sprchové boxy jsou navíc doplněny o různá přídavná zařízení, která umožňují kombinovat parní lázeň s aromaterapií nebo poslechem hudby, kdy je součástí boxu i rádio či možnost připojení externího přehrávače. Parní box s bioenergetickými masážními programy tak plní vysoké nároky na koupelnový prostor, na jejichž základě se tato místnost stává jednou z nejdůležitějších v celém obydlí.

Základní parní box stojí okolo 18 000 Kč.

Pojem moderní koupelna je často synonymem pro domácí relaxační centrum, kde se provádí nejen nezbytná denní hygiena, ale také je zde možné příhodně odpočívat s pomocí vhodného zázemí, kam se právě sprchové boxy s parním generátorem mohou řadit.

 

publikováno: 30. 1. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.