Péče o sklep podle Feng Shui


Také péče o sklep může podléhat principům Feng Shui. Jak na to?

Pokud máme doma sklep, je to obvykle radost. Vejde se do něj spousta potřebných věcí, pro které v bytě není místo, nebo vhodná teplota. Podle učení feng shui ale ani sklepy nemusí být tmavou norou, do které se každý bojí vstoupit. Přečtěte si několik tipů na to, jak by měla vypadat péče o sklepní prostory podle feng shui.

 

 

Sklepy bývají obvykle méně osvětlené, leckteré jeho části zůstávají skryty ve tmě, a proto často vzbuzují nepokoj a nejistotu. Z tohoto důvodu se dříve lidé sklepů spíše báli, což částečně přetrvalo ještě do dneška. Tento pocit z tmavých sklepů je spjat se symbolikou nevědomí, věcí dávno zapomenutých a stále ještě neviditelných.

Světlo je základ

Pokud chceme bojovat s tísnivou a skličující atmosférou ve sklepech, určitě neprohloupíme, pokud prostor velkoryse osvětlíme. Dalo by se v podstatě říci, že správné osvětlení je pro sklep podle feng shui téměř základ.

Světlo a teplo platí ve feng shui za základní předpoklad pro dostatek životní energie. Temné prostory naopak tlumí proudění čchi a mohou mít až otupující a depresivní účinky. Na druhou stranu je ale třeba dbát na to, aby světlo nikoho příliš neoslňovalo. Vhodné je pořídit třeba i do sklepa světlo, které má co nejvíce spektrálních barev.

Plastové sklepy jako kvalitní alternativa ke zděným

Větrat, větrat, větrat. A uklízet

Dalším důležitým aspektem je časté a důkladné větrání sklepa. Podle principů feng shui také není dobré sklep zbytečně zaskládávat nepotřebnými předměty a dělat z něj skladiště.

  • bohaté osvětlení
  • důkladné větrání
  • časté vyklízení

Vedle těchto třech základních činností, tedy osvětlení, větrání a úklidu, doporučujeme vykuřování. Tím nejen že zabráníme vzniku zatuchlého ovzduší, ale také očistíme prostor sklepa od určité energie. Provádí se obvykle za pomoci ohnivzdorné vykuřovací mísy a vhodného uhlí, případně písku a také různých vonných směsí.

Fotolia_33029941_XS

Do sklepa patří i pohyblivé objekty nebo zvonkohry

Dále nám při zařizování a péči o náš sklep mohou pomoci předměty jako pohyblivé objekty, duhové křišťály nebo třeba zvonkohry. Pokud jsou dveře do sklepa poblíž vchodu do domu, je těmito předměty možné odpoutat pozornost a zamezit tak rychlému stahování čchi dolů.

I ten původně nejtemnější sklep nemusí být natolik strašidelný, aby se do něj bál jít i dospělý člověk. Stačí si jen trochu pohrát s osvětlením a občas se mu pár chvil „věnovat“.

publikováno: 18. 3. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.