PR článek

Pečící trouba: Jak vybrat tu nejlepší a usnadnit si práci?


MORA_kuchyne_chladna-dvirka

Pečící trouba by vám stejně jako další kuchyňské spotřebiče měla vydržet dlouhá léta a je proto potřeba jejímu výběru věnovat zvláštní pozornost. Moderní trouby mají různorodé vlastnosti, ve kterých se vyplatí trochu se orientovat. A velikost, typ, barva a celkový vzhled jsou jen některé z těch, na kterých by vám mělo záležet. Nové technologie totiž nabízejí daleko více.

Malá nebo velká

Nejdříve si ujasněte, jak velký prostor může trouba zabírat a jaké jsou vaše požadavky. V domácnosti, kde se na příklad peče celá krůta nebo je vyšší počet členů a často se stává, že využijete více než jednu úroveň pečení, jistě oceníte větší velikost. Obecně platí, že čím větší je objem trouby, tím více možností také nabízí. Pokud máte místa málo, zvolte troubu kompaktní s velikostí okolo 53 litrů. Standardní trouby mohou mít objem až do 75 litrů. Nejoblíbenější jsou ty s objemem okolo 65 litrů.

Kam s ní

Byli jste doposud zvyklí ohýbat se pokaždé, když jste pekli, a to jak při ukládání a vyndavání pokrmu, tak při jeho průběžné kontrole? Vestavné trouby v úrovni vašich očí vám o tolik usnadní život! Budou šetřit nejen vaše záda, ale nabízí vám také větší variabilitu při jejich umístění a lepší možnosti čištění. Šikovnou technologickou vychytávkou jsou také teleskopické výsuvy pro snadnou kontrolu průběhu pečení. Vestavná trouba navíc bude lahodit i vašemu zraku, protože krásně dokáže splynout s kuchyňskou linkou. Tento vzhled můžete umocnit ještě například troubou se zamačkávacími knoflíky, které jsou nenápadné a elegantní.

Bezpečnost nade vše

Máte děti, vnoučata či přátele s dětmi a jde vám ve vaší kuchyni také o jejich bezpečí? Možná se to zdá na první pohled jako zbytečná funkce, ale pokud jsou děti ve vašem okolí, určitě oceníte bezpečná chladná dvířka s trojitým zasklením a reflexní vrstvou a vyhnete se tak riziku popálenin. Vaše děti se tak mohou stát bez obav vašimi pomocníky a nemusíte se bát, že se stane nějaká nehoda.

MOHLO BY SE VÁM HODIT: Vysoké nároky splňuje vestavná nerezová multifunkční trouba MORA VT 447 BX, která je navíc za sympatickou cenu 7 990 Kč. Momentálně k ní navíc zdarma získáte 10 kilo mouky Babiččina volba.

mora_trouba-vt-447-bx

Mora VT 447 BX

Údržba a snadná manipulace

Jestliže jsme v předchozím bodě hovořili o dětech, tak ještě nejsme u konce. Otisky nenechavých dětských rukou na lesklém povrchu nejsou až tak nepříjemnou záležitostí, ale nepotěší. Vnější část trouby běžným používáním nezůstane bez poskvrny. Naštěstí si s nimi poradí speciální povrchová úprava nerezu AntiFinger. Ta eliminuje zanechávání otisků a usnadní vám také čištění. Novinkou jsou také programy na snadné čištění vnitřku trouby. Stačí do vhodné nádoby nalít půl litru vody, troubu zapnout na speciální režim a po půl hodině je hotovo. Skvrny a mastnota povolí a vy už je jen lehce setřete hadříkem.

Programy a funkce

Inteligentní technologie vám umožní snadno připravovat chutné a zdravé pokrmy. Kvalitní pečící trouby nabízejí zpravidla několik programů, ze kterých si vyberte ten správný - horní a dolní topné těleso, kruhové těleso s ventilátorem, funkce na ohřev talířů, šetrné rozmrazování, grilování, pomalé pečení, které nahradí pomalý hrnec a další základní programy jsou samozřejmostí. Například u horkovzdušného pečení můžete péct ve více vrstvách a nebudete se muset obávat o vzájemné ovlivnění chutí a vůní, rychloohřívání vám zase snadno a rychle ohřeje porci pro celou rodinu.

Pečení více jídel současně

TIP: Kuchyni už máte zařízenou? Tady je 10 tipů, jak v ní uspět a uchvátit hosty skvělým jídlem.

 

publikováno: 23. 7. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.