Pelíšek pro psa a kočku: od dečky až po imitaci boudy


6269283025_c974054eff_o

To, že pes ví, kde má své místo, patří k jeho základním dovednostem. Je tedy potřeba, aby měl své zázemí, a to v každém případě. Nezáleží, zda běhá na dvorku nebo žije společně s vámi v domácnosti. Nejen psi, ale i kočky potřebují svůj pelíšek. V bytě se tedy jeho vytvoření nevyhnete. Kromě funkčnosti se zaměřte i na vzhled, aby ani pelíšek v interiéru nerušil příjemný dojem.
 

Každý domácí mazlíček vyžaduje místo, kde si může nerušeně odpočinout, bez otlaků od země, a kde se cítí bezpečně. Základní funkcí pelíšků je izolovat zvíře od podkladu a také zajistit pohodlí. Možná se budete divit, ale i pelíšky podléhají módním trendům a nabídka je v současnosti opravdu obrovská.

Pelíšek pro psa i kočku musí být odolný

Nenechte se strhnout moderními materiály a vsaďte na klasiku. Nejvhodnější jsou pelíšky látkové, jež se vyznačují měkkostí a zároveň odolností při běžném používání a proti poškrábání. Doma se mazlíček pohybuje většinou čistý, i tak je ale potřeba udržovat i pelech: právě látkový snadno vyperete v pračce. U větších bývá většinou ještě navíc odepínatelný povlak, což je také výhodné.

Jak na výběr pelíšku

Nejjednodušší forma pelíšku má podobu silnější, nijak netvarované dečky. Existuje v celé škále barev i tvarů a záleží jen na vás, jak jej zakomponujete do svého domova. Hodí se jak pro kočky, tak pro pejsky. 

Pro nemocné psy
Citliví nebo nemocní mazlíčci ocení antirevmatickou podložku z dutých vláken, která se dokonale přizpůsobí jejich poloze. Cena je samozřejmě vyšší, než je tomu u obyčejných pelechů. 

Pro menší psy a kočky
Imitace boudy pro psa, případně krytý domeček pro kočku, to jsou uzavřené pelíšky. Největší výhodou je možnost poskytnutí maximálního bezpečí.

Plastové/ratanové košíky
Na pohled rozhodně estetická varianta, zvířata ji ovšem už tolik neocení. Nezbytnou součástí musí být polstrování, i tak ale mazlíčci velmi rádi okusují okraje.

Pohovky i křesla
Chcete, aby měl váš mazlíček stejné pohodlí, jako vy? Pak mu pořiďte vlastní kus speciálního nábytku.

 Fotolia_48142467_XS

Aby byl mazlíček spokojený

  • pokud si nevíte rady s velikostí, obecná rada zní: vybírejte pelíšek přibližně o 10 cm větší, než je váš mazlíček
  • neumísťujte jej nikam do průvanu, volte klidnější místo s vhodnou teplotou
  • u koček nejdříve zjistěte, kde je její nejoblíbenější místo pro odpočinek a tam následně dečku umístěte. Klidně jich může být více
  • zakoupit můžete i speciální koberečky, které dokáží pohltit díky uhlíkové vrstvě typický pach ze zvířat.


Zoufat nemusí ani majitelé bytů podle nejnovějších trendů. Jak jsou majitelé mazlíčků ochotni investovat, ví i návrháři, a proto snadno seženete i krásné designové kousky.

 

publikováno: 8. 1. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.