Pisoár doma znamená maximální komfort pro muže


Fotolia_40361990_XS

To, zda pořídit vedle toalety také pisoár pro pány je poměrně diskutované téma. Léta, kdy byl považován za zbytečnost a jakýsi luxus jsou nejspíš pryč, a dnes se stává běžnou a ceněnou součástí WC. Jako začlenění do života domácnosti má opodstatnění hlavně tam, kde se sešlo více mužů. Urinál, jak se pisoár nazývá odborně, usnadní život totiž všem – jednak znamená pohodlí, ale také snadnější úklid toalety.

 

Instalace pisoárů v domácím prostředí byla jen otázkou času, protože výhody jsou zřejmé. Investice se navíc vrátí rychle, protože ubude splachování a tím pádem spotřeba vody klesne. Moderní pisoáry jsou dokonce vybaveny technologií, při níž není splachování vůbec potřeba.

Pisoár: Pro rodiny, kde vládnou muži

Na mysli nemáme autoritativní hlavu rodiny, ale početní převahu. Kde jsou koupelny a WC rájem žen a poličky se prohýbají pod množstvím kosmetiky mladých slečen a dam, tam pro jednoho muže příliš uplatnění mít nebude. Kde je však více mužů a chlapců bude pisoár skvělým doplňkem koupelny.

Navíc maminky ze zkušeností radí, že kdo má potíže s učením na nočník, je dětský pisoár skvělou pomůckou.

Znatelná úspora vody s pisoáremFotolia_44327734_XS

Toaleta je jedním z největších „žroutů" vody. Nenápadně při každém spláchnutí spotřebuje kolem tří litrů. Sami si pak už domyslíte, jak hlubokou stopu to zanechává v rodinném rozpočtu. Pisoár se může podílet na úspoře jednoduše – k jeho spláchnutí není potřeba takové kvantum tekutiny. Vybrat si pak můžete i z různých mechanismů splachování – klasické manuální splachování, s čidlem reagující na pohyb, ale existují i takové, jenž se orientují podle teploty.

Zvláštní kategorií jsou pisoáry, které nepotřebují vodu vůbec. Takzvaný suchý pisoár obsahuje zásobník s těsnící kapalinou. V ní zůstanou zachyceny všechny nepříjemné pachy. Zásobník se mění dvakrát až čtyřikrát ročně a úspora vody tak může být značná.

Instalace pisoáru

Ani když se chystáte přimontovat pisoár až dodatečně nemusíte rozkopat celou koupelnu či WC. Pisoár se dá snadno napojit na odpad umyvadla, případně ke klozetové míse. Samotný pisoár se pak dá připevnit stejným principem, jako WC mísa nebo umyvadlo.

Dětský pisoár

Funguje jako nočník, protože je potřeba jeho obsah vylévat. Ovšem malí velcí muži takovou vychytávku zcela jistě ocení. Pisoár se ke zdi přichytí jen za pomoci přísavek, takže je velmi jednoduché měnit výšku podle aktuální potřeby.

Komu by vadil otevřený pisoár, pak není problém pořídit takový, jenž má poklop a víko se dá přiklopit stejně jako na WC. V rodinách, kde se doma často vyskytuje více chlapů, by pisoár rozhodně neměl chybět.

publikováno: 28. 3. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.