Plovoucí podlaha může být i kožená


Je to překvapivé, ale plovoucí podlaha může být vyrobena také z kůže.

Plovoucí podlahy jsou velmi oblíbené, především ty ze dřeva a laminátu. Avšak v poslední době se na výsluní tlačí i podlaha, která je výjimečná materiálem, z něhož je vyrobena vrchní nášlapná vrstva. Tím materiálem je recyklovaná kůže. Ano - podlaha může být kožená.

Kožená podlaha je 100% recyklovaná

Kožená podlaha je netradiční řešení, které může vtisknout interiéru zcela odlišnou tvář, než jakou se prezentoval doposud. Kůže je odjakživa symbolem exkluzivity a originality, v případě tohoto méně obvyklého použití to platí dvojnásob. Jelikož je to kůže stoprocentně recyklovaná, znamená to, že při výrobě se používají zbytky, které vznikají při primárním zpracování.

Kožená podlaha je určena především do bytů

Vzhledem k jemnosti a specifickým vlastnostem, které kůže jako materiál vykazuje, je vhodnější spíše do bytových prostor, popřípadě takových, které jsou zatěžovány středně. Může být tedy využita i v kancelářích a různých komerčních prostorech, na jejichž design jsou kladeny o poznání vyšší nároky.  Co se týče případného poškození při chodu běžné domácnosti, je kůže chráněna nejen principem velmi husté povrchové vrstvy, ale také nástřikem laku. Znamená to, že riziko je srovnatelné jako u jiných typů podlah.

Kožená podlaha a její specifika:

  • obsahuje antibakteriální korkovou vrstvu
  • dobře tepelně i zvukově izoluje
  • pružnost a měkký povrch šetří klouby člověka


Jak se kožená podlaha udržuje?

Údržba kožené podlahy začíná ihned po její pokládce, a to aplikací speciálního ochranného filmu ve formě vosku, který zvýší otěruvzdornost podlahy a zapříčiní tak celkové zlepšení odolnosti. Voskování je možné pravidelně opakovat, aby byla podlaha pořád tak atraktivní jako po montáži. Při dalším užívání stačí používat mop a neagresivní čisticí prostředky s vodou. Vždy je samozřejmě vhodné pořídit si výrobky pro údržbu doporučené přímo konkrétním výrobcem podlahy.

„Výrobci kožených podlah garantují životnost minimálně 20 let.“

Kolik stojí kožená podlaha?

Vzhledem k tomu, že kůže obecně je poměrně drahý materiál, není možné očekávat, že tato podlaha bude patřit k těm levnějším variantám. Za metr čtvereční tak v případě zájmu zaplatíte od 1900 Kč výše. Tento fakt je tak velmi pádným argumentem, který mnohé od pořízení odradí, a lze ho tedy považovat za velkou nevýhodu.

Kožená podlaha je velmi netradiční, ale vkusná a elegantní. Hodí se tak do prostor, které mají být útulné, ale též reprezentativní. V nabídkách prodejců se objevují různé typy vzorů, od jemnějších k výraznějším. Podlaha tak umožňuje dozdobit místnost ve stylu, který se k ní nejlépe hodí.

publikováno: 22. 7. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.