Podzim hlásí návrat. Kupte si elektrický gril do interiéru!


grily_kom článek

Podzimní a zimní období jsou sice časem všemožných radovánek, pokud ovšem milujete grilování, počasí vám právě nepřeje. Existuje však jednoduché řešení. Stačí si pořídit elektrický gril, který lze bez problémů používat i v interiéru.

Základní dělení grilů

V současné době si je v podstatě možné pořídit tři druhy grilů. Jedná se o plynové a elektrické grily a „tradičnější" varianty na dřevěné uhlí. Ani z hlediska financí přitom nejde o cenově nedostupné zboží. Využijete-li k tomu např. slevové kupóny na Okay.cz, můžete už dokonce ušetřit zajímavou částku. Příprava chutných a šťavnatých pochoutek je i díky tomu aktuálně velmi oblíbenou kratochvílí. Bohužel, je poněkud problematické grilovat celoročně na čerstvém vzduchu. Svých oblíbených pokrmů se nicméně vzdávat nemusíte...

Pořiďte si elektrický gril, neprohloupíte!

Hlavní výhodou elektrických grilů je pochopitelně absence kouře, takže vám v bytě nevytvoří nedýchatelné prostředí. Otázkou ovšem zůstává, na co se při koupi vlastně zaměřit. Proto jsme pro vás připravili malého průvodce.

  • Rozměry grilu. Záleží na prostorách, kde jej chcete mít umístěný a rovněž na počtu osob, pro něž budete grilovat. Zajímavou volbou mohou být v každém případě grily, které je možné zcela otevřít, čímž jednoduše zdvojnásobíte grilovací plochu.
  • Počet grilovacích desek. Existují hladké, žebrované a kamenné desky. Vzhledem k tomu, že je každá přeci jen vhodná k přípravě jiných pokrmů, výhodou je, pokud gril snoubí více variant. U některých můžete mít navíc k dispozici i rošt.
  • Praktické vlastnosti. Při nákupu elektrického grilu lze zohlednit i další kritéria. Zvolený výrobek by měl např. mít co nejširší nastavení teploty, nepřilnavou povrchovou úpravu, nastavitelný sklon spodní desky či výšku horní desky.
  • Značka výrobce. Pokud žádáte skutečně kvalitní elektrický gril, můžete se při nákupu rozhodovat i dle jejich značky. Za všechny je možné jmenovat např. australskou značku Grandhall či amerického výrobce Weber.

Mohou mít elektrické grily nějaké nevýhody?

Někteří lidé namítají, že pokrmy z elektrického grilu nechutnají příliš „grilovaně". Faktem je, že právě kouř dává připravovaným jídlům charakteristikou chuť a vůni. Na druhou stranu nijak zásadní rozdíly určitě nečekávejte. Jak už jsme naznačili, nevýhodou nejsou ani pořizovací ceny a navíc lze využít slevové akce některých obchodů. Výše už jsme jeden uvedli, doporučit však můžeme i slevový kód na Conrad.cz, případně slevový kupón na Onlineshop. Neušetříte sice tisíce korun, ale každá stovka navíc v rodinném rozpočtu se samozřejmě počítá...

publikováno: 20. 9. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.